Fabryka Panasonic znajdująca się w Gnieźnie będzie korzystać z prądu wytworzonego w 100% z odnawialnych źródeł energii (OZE). Kontrakt między Tauronem a Panasonic Energy Poland obejmuje dostawę energii na cały przyszły rok. Zielona energia dostarczana do fabryki będzie pochodziła głównie z elektrowni wiatrowych i wodnych.

Fabryka Panasonic w Gnieźnie wykorzysta energię pochodzącą z OZE

Panasonic Energy Poland to jedyna w Polsce fabryka baterii cynkowo-węglowych i alkalicznych firmy Panasonic. Pracownicy zakładu w Gnieźnie oraz (zajmującej się tym samym zadaniem) fabryki w Belgii wytwarzają prawie 2 miliardy baterii każdego roku.

Tauron sprzedaje energię elektryczną do fabryki w Gnieźnie od 2016 roku, natomiast od 2019 roku jest to wyłącznie zielona energia. Panasonic podejmuje szereg działań mających na celu ograniczenie emisji CO2. Dotyczą one m.in. produktów, działalności produkcyjnej, logistyki i biur – mówi Jarosław Janas, prezes zarządu Panasonic Energy Poland. Jak twierdzi, firma stara się ograniczyć wpływ fabryk na środowisko i w te działania wpisuje się współpraca z Tauronem. Tomasz Lender, wiceprezes zarządu ds. sprzedaży na rynku biznesowym w TAURON Sprzedaż zauważa natomiast, że wzrasta zainteresowanie zakupem zielonej energii. W 2020 roku sprzedamy prawie dwa razy więcej energii z OZE niż w roku ubiegłym – dodaje.

Czytaj także: Orange szkoli pracowników wykorzystując wirtualną rzeczywistość – w jakim celu?

Tauron posiada ekologiczne rozwiązania dla różnych grup klientów. Mogą z nich korzystać duże firmy, małe i średnie przedsiębiorstwa, a także klienci indywidualni.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.