Orange poinformowało, że szkoli swoich pracowników, wykorzystując wirtualną rzeczywistość. Do końca roku z takiej formy szkoleń skorzysta 180 osób odpowiedzialnych za obsługę klienta w Orange. Poznają one urządzenia i usługi, z których korzystają klienci pomarańczowego operatora.

Dlaczego Orange szkoli swoich pracowników wykorzystując wirtualną rzeczywistość?

orange szkoli wykorzystując wirtualną rzeczywistość

Podczas szkoleń pracownicy przenoszą się do wirtualnego laboratorium. Tam uczą się obsługi urządzeń i usług, z których korzystają klienci Orange. Chodzi np. o Smart WiFi Box, FunBox, Orange TV GO czy multinagrywarkę.

Szkolenia z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości mają zapewnić pracownikom lepszą koncentrację i pozwolić im zapamiętać większą liczbę szczegółów. Dzięki temu osoby, które przejdą szkolenie, będą mogły sprawniej pomagać klientom Orange, którzy napotkają problem z podłączeniem, konfiguracją lub codziennym użytkowaniem poszczególnych sprzętów i usług. W wirtualnej rzeczywistości nasi pracownicy niejako wcielają się w rolę klientów, przechodzą przez te same doświadczenia, począwszy od otwarcia opakowania z urządzeniem, poprzez jego podłączenie w domu czy sprawdzenie różnych jego funkcji – tłumaczy Ewa Krupa, dyrektor Kultury i Rozwoju w Orange Polska. Zaznacza też, że gogle VR odcinają od rozpraszającego otoczenia, co pozwala na lepsze skupienie się na nauce.

Czytaj także: Mikołajki w Orange na kartę – 5 GB za darmo i nielimitowane rozmowy oraz SMS-y

W przyszłym roku Orange chce rozszerzyć grupę osób szkolonych przy użyciu wirtualnej rzeczywistości. W jej skład ma wejść 1000 pracowników. Plany operatora zakładają także rozbudowanie obecnie wykorzystywanej aplikacji oraz stworzenie nowych szkoleń.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.