mObywatel w nowej odsłonie

mObywatel w zupełnie nowej odsłonie – nowoczesny interfejs i kolejne funkcje

2 minuty czytania
Komentarze

Dziś w komunikacie Kancelarii Premiera ogłoszono, że w sklepach z aplikacjami pojawił się mObywatel w nowej odsłonie. Osoby, które już korzystają z programu na swoich smartfonach, mogą uzyskać dostęp do nowej wersji, pobierając aktualizację. Twórcy aplikacji m.in. odświeżyli jej wygląd i dodali możliwość personalizacji pulpitu przez użytkownika.

mObywatel w nowej odsłonie – co się zmieniło?

Twórcy aplikacji sami przyznają w jej opisie, że dotychczasowy wygląd programu nie podobał się użytkownikom. Przyszedł więc czas na zmiany. Interfejs programu jest bardziej nowoczesny. Użytkownik może regulować wielkość ikon, decydować o ich kolejności na pulpicie, lub zmienić tryb prezentacji treści na listę usług.

Pierwsze uruchomienie aplikacji może być zaskakujące. Użytkownicy zobaczą przede wszystkim nowy pulpit aplikacji – lżejszy i przyjaźniejszy, a przede wszystkim z możliwością personalizacji – mówi Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Kolejna zmiana w mObywatelu to nowa wersja mPojazdu. Po pierwsze, teraz logowanie do tej usługi odbywa się za pomocą mTożsamości – nie trzeba już używać do tego Profilu Zaufanego. Po drugie, w mPojeździe pojawiły się dodatkowe dane, takie jak rodzaj drugiego paliwa alternatywnego, średnie zużycie paliwa, indywidualny poziom emisji CO2, wartość stanu licznika, jednostka licznika, jednostka stanu licznika, data spisania licznika i podmiot wprowadzający.

Czytaj także: TVP World, czyli nowy kanał dla… „Polaków za granicą, którzy nie mówią już po polsku”

W mObywatelu na Androida są teraz testowane powiadomienia z mPojazdu. Jeśli wszystko będzie działać odpowiednio, pojawią się one również w aplikacji na iOS. Marek Zagórski zapowiedział też, że w pierwszej połowie przyszłego roku zobaczymy nową odsłonę mTożsamości.

źródło: KPRM

Motyw