W 2021 roku ma wystartować anglojęzyczny kanał TVP World. Niektóre źródła podają, że to obecnie tylko robocza nazwa projektu. Stworzenie takiego kanału jednak z pewnością jest w planach – na jego temat wypowiedziały się ważne osoby związane z publiczną telewizją i z rządem.

TVP World – na czym będzie skupiona tematyka kanału?

TVP World ma ruszyć w 2021 roku (możliwe, że nawet w jego pierwszej połowie). Ostateczne decyzje z tym związane jeszcze jednak nie zapadły. Kanał zastąpi internetową stację Poland In, która działa od dwóch lat. Planowano jej emisję satelitarną, jednak do niej nie doszło.

Nowy kanał TVP ma nadawać całodobowo. Stacja będzie emitować treści informacyjne, publicystyczne, a także dokumentalne. Nie będzie natomiast w jej zasobach materiałów fabularnych. Istnieje ogromna luka w dotarciu z polskim przekazem do tych Polaków, którzy żyją za granicą, czują związek z krajem, ale nie mówią już w języku polskim. Chcą przy tym wiedzieć, jaka jest polska perspektywa na pewne kluczowe sprawy – tak pomysł stworzenia nowego kanału tłumaczył w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl prezes TVP Jacek Kurski. W podobnym tonie wypowiedział się Sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Jarosław Sellin. Jego zdaniem kanał będzie pokazywał za granicą Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią. Jesteśmy lepszymi specjalistami od rozumienia tego, co się dzieje w regionie od wielu innych narodów europejskich – twierdzi.

Czytaj także: „Psy 3”, „Pętla”, „Oficer i szpieg” wśród premier Canal+ na grudzień

TVP chce, żeby nowy kanał był dystrybuowany w Ameryce oraz w krajach europejskich. Póki co nie wiadomo jeszcze, gdzie dokładnie i na jakich zasadach będzie dostępny.

źródło: wirtualnemedia.pl, press.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.