Huawei jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm, jeśli chodzi o rozwiązania związane z łącznością. Według ostatniego raportu, od stycznia do października firma złożyła 8607 patentów na komunikację bezprzewodową, To czyni ją numerem jeden na świecie w tej kategorii. Jednak firma nie ogranicza się jedynie do rozwiązań tego typu. Właśnie światło dziennie ujrzał unikalny patent zgłoszony przez chińskiego giganta dotyczący pomiaru temperatury na urządzeniach przenośnych.

Termometr w smartfonach Huaweia

Termometr w smartfonach Huaweia

Według źródeł Huawei Technologies Co., Ltd. złożył wniosek o patent na wzór (CN306175428S) zatytułowany jako: Telefon komórkowy z graficznym interfejsem użytkownika, który ma funkcję pomiaru temperatury i wyświetlania wyników. Patent ten został złożony w dniu 31 marca 2020 roku. Jednak oficjalnie został opublikowany dopiero 17 listopada. Jak widać, funkcja ta została zastrzeżona w najbardziej gorącym okresie pandemii COVID-19 w Chinach. Najprawdopodobniej właśnie ona jest przyczyną opracowania tego rozwiązania.

Zobacz też: Historia Google Doodles – każdy widział kiedyś te obrazki, mało kto wie, skąd się wzięły

Streszczenie dokumentu patentowego mówi:

Po dokonaniu pomiaru temperatury człowieka lub przedmiotu za pomocą kamery telefonu komórkowego lub tabletu wynik pomiaru można obejrzeć na wyświetlaczu urządzenia.

Jeśli to brzmi znajomo, to nic dziwnego. Huawei wypuścił na rynek już dwa smartfony z tą funkcją. Pierwszy z nich to Honor Play 4 Pro Temperature Mesurement Edition z ówczesnej podmarki firmy. Drugi model to niedawno wprowadzony na rynek PORSCHE DESIGN HUAWEI Mate40 RS. W obu tych słuchawkach zastosowano optyczny czujnik podczerwieni, który jest w stanie mierzyć temperatury w zakresie od -20°C do 100°C. Dlatego też ten patent nie ujawnia niczego nowego. Dowiedzieliśmy się jednak, że Huawei opatentował tę technologię i może wykorzystywać ją również w przyszłych urządzeniach.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.