Honor Play 4 z termometrem

Czego brakowało smartfonom? Według Honor Play 4… termometru

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Honor Play 4 będzie smartfonem niezwykle wręcz wszechstronnym. Przywraca on stosunkowo rzadką technologię czujników podczerwieni (IR). Warto tu dodać, że smartfony Xiaomi mają jedynie emitery podczerwieni. To oznacza, że są w stanie wysyłać sygnał, jednak nie mogą go odbierać. Czujnik podczerwieni w Honor Play 4 będzie w stanie mierzyć temperaturę przy pomocy urządzenia.

Honor Play 4 z termometrem

Honor Play 4 z termometrem

Oczywiście wiele smartfonów oferuje taką funkcjonalność, jednak zwykle chodzi tu o pomiar temperatury otoczenia. Nowy smartfon Honora ma natomiast mierzyć temperaturę konkretnego modelu. Ta funkcja została już wcześniej ujawniona przez grafikę promocyjną urządzenia. Można na niej dostrzec pirometr, czyli tak zwany termometr bezstykowy. Możemy się więc spodziewać, że taka funkcjonalność trafi do Honor Play 4. Bardzo prawdopodobne, że obserwujemy właśnie wpływ pandemii COVID-19 na rozwój nowych funkcjonalności w smartfonach. Oczywiście wbudowany termometr może mieć wiele więcej zastosowań. Miejmy przy tym nadzieję, że Huawei się przyłożył przy projektowaniu tej funkcji i to będzie nie tylko gadżet, ale w pełni funkcjonalny termometr.

Zobacz też: Zamień swojego flagowego Samsunga w noktowizor – wystarczy jedna aplikacja

Niedawno, Product Manager of Honor Play, Wei Xiaolong, ujawnił kilka kluczowych cech swojego nadchodzącego urządzenia. Zdradził on, że Honor 4 Play będzie oferował układ Kirin 990 5G, poczwórny aparat i czujnik podczerwieni. Jak widać, właśnie się dowiedzieliśmy do czego ma służyć ten ostatni. Nie wiadomo jednak, czy zastosowany w nim układ może także pełnić funkcję pilotów do urządzeń IR, tak jak ma to miejsce w wyżej wspomnianych smartfonach Xiaomi, lub submarce tej firmy, czyli Redmi. Przyznam jednak, że skorzystałem z niej może ze dwa razy i tylko w celach jej wypróbowania. Klasyczny pilot z fizycznymi przyciskami jednak jest znacznie wygodniejszy w obsłudze.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy