Fani pamiątek kosmicznych powinni przygotować portfele, a raczej walizki z pieniędzmi. Otóż na aukcję ma trafić jedyny w swoim rodzaju przedmiot. Obiekt ten jest oryginalnym i jedynym zdjęciem, jakie kiedykolwiek zostało zrobione z Moonwalk Neila Armstronga. Astronauta Buzz Aldrin zrobił to zdjęcie, gdy obaj znajdowali się na powierzchni księżyca. I nie, nie jest to żadna z fotografii w tym tekście. Zdjęcie to należy do prywatnej kolekcji NASA i nigdy nie było publikowane.

Zdjęcie Księżyca na aukcji

Zdjęcie Księżyca na aukcji

Jest to podobno prawdziwy rarytas i pokazuj Armstronga zaraz po wykonaniu jego wielkiego kroku. Cena wywoławcza fotografii ma się zaczynać od 60 tysięcy dolarów. Najprawdopodobniej końcowa będzie znacznie wyższa. Zwłaszcza że jest ona częścią największej kolekcji prywatnych zdjęć NASA, jakie kiedykolwiek wystawiono na aukcję. Sama kolekcja zawiera ponad 2400 oryginalnych zdjęć wykonanych w szczytowym okresie ery Apollo. Zawiera zdjęcia od Projektu Merkury do lądowania Apollo 17 z 1972 roku. Apollo 17 był ostatnim lądowaniem na Księżycu. Jest to więc prawdziwa gratka dla fanatyków lotów kosmicznych, którzy cierpią na nadmiar gotówki.

Zobacz też: Groźne malware wykrada hasła do kont użytkowników. Sprawdź, jak nie dać się zainfekować

Jednym z potencjalnych plusów pandemii COVID-19 z punktu widzenia kolekcjonerów jest fakt, że aukcja odbywa się online. Oznacza to, że każdy na całym świecie będzie miał możliwość złożenia oferty. Na szczęście nie jest to tylko wydarzenie dla krezusów. Oczekuje się, że część z kolekcji zdjęć będzie kosztować nieco ponad 100 dolarów. Dzięki temu nawet znacznie mniej majętni fani lotków kosmicznych będą mogli dodać do swojej kolekcji coś bardzo rzadkiego.

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.