ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Blue Origin potwierdza misję księżycową

Blue Origin potwierdza – firma dostarczy cenny ładunek na Księżyc już w 2023 roku

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Blue Origin to firma kosmiczna, której właścicielem jest prezes Amazon, Jeff Bezos. Ostatnio rzuciła ona nieco światła na swoje plany dostarczenia ładunku na księżyc w 2023 roku. Misja miałaby być wsparciem dla ewentualnej misji umieszczenia astronautów na Księżycu już w 2024 roku. Warto jednak pamiętać, że wraz z objęciem władzy w USA przez Bidena plany te mogą zostać na powrót zweryfikowane. W końcu to marzeniem Trumpa było wysłanie ludzi na Księżyc za jego kadencji i właśnie do nich był dostosowany cały projekt Artemis.

Blue Origin potwierdza misję księżycową

Wróćmy jednak do zapowiedzianej misji księżycowej. Ta mogłaby potencjalnie dostarczyć dosłownie tonę ładunków na powierzchnię Księżyca w 2023 roku. Główny naukowiec Blue Origin, Steve Squyres, przedstawił szczegóły dotyczące misji podczas wirtualnego sympozjum w University of Washington Space Policy and Research Center. Warto dodać, że to nie pierwszy raz, kiedy Blue Origin porusza ten temat. Pierwszy raz firma wspomniała o tym ponad dwa lata temu podczas innej konferencji kosmicznej. Tamta jednak odbyła się w sposób bardziej… osobisty. Uwagi poczynione przez Squyresa potwierdziły, że misja cargo jest nadal częścią planów Blue Origin na przyszłość. Ta umożliwiłaby nie tylko zarobienie funduszy dzięki zleceniu, ale także przetestowanie autorskich rozwiązań prywatnej firmy kosmicznej. 

Zobacz też: Trzy modele OnePlus 9 w drodze – OnePlus 9 Lite czy może 9 Pro+?

Lądownik, nad którym pracuje Blue Origin, może dostarczyć tonę ładunku na powierzchnię Księżyca. Mógłby on zawierać zapasy awaryjne, narzędzia, części zapasowe i łazik dla astronautów Artemis do wykorzystania na powierzchni. Wielokrotne dostawy ładunków mogłyby pomóc w dostarczeniu dostaw niezbędnych do zbudowania bazy na Księżycu. Takie podejście jest o wiele bardziej bezpieczne niż wysyłanie go razem z załogą. W przypadku jakiegoś niepowodzenia przy lądowaniu ładunku astronauci mogliby zostać pozbawieni zapasów, co oznaczałoby niemal automatyczny koniec misji. Jeśli jednak zapasy znajdą się tam wcześniej, to będą bezpiecznie na nich czekały. O ile żaden meteoryt w nie nie uderzy. 

Źródło: SlashGear

Sprawdź najnowsze wpisy