ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

SanDisk prezentuje kartę pamięci o pojemności… 200 GB!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
microsdxc sandisk ultra 200 gb

Pamięci nigdy mało. Kiedyś uważano kilkadziesiąt megabajtów danych za niesamowicie ogromną ilość, a dzisiaj? Wbudowane 8 GB to standard, ale czy wystarczający? Patrząc po osobistym doświadczeniu jak i rozwijającym się rynku przeróżnych kart pamięci, możemy stwierdzić, że każdy gigabajt jest na wagę złota.

SanDisk wychodzi na przeciwko problemom użytkowników mobilnych urządzeń i prezentuje nową kartę pamięci. Jej głównym atutem to oczywiście pojemność, która wynosi… 200 GB! Dotychczas rekordem w tej kwestii było 128 GB, ale wyższe rozdzielczości, większe moce obliczeniowe i inne czynniki sprawiają, że z dnia na dzień potrzebujemy więcej pamięci na zdjęcia, filmy i przeróżne aplikacje. Oto czym charakteryzuje się najnowsze dzieło SanDiska:

  • Rodzaj: MicroSDXC;
  • klasa: 10;
  • pojemność: 200 GB;
  • odporność na: wodę, wstrząsy, skrajne temperatury (od -25 do 80 stopni Celsjusza), pole magnetyczne, promieniowanie rentgenowskie;
  • prędkość: 90 MB/s.

W jaki sposób możecie wykorzystać tę kartę pamięci? Chociażby na 20 godzin filmów w rozdzielczości FullHD, a jeżeli będziecie potrzebować szybko przesłać zdjęcia to wynik 1200 sztuk na minutę powinien każdego zadowolić.

Dzisiaj pojemność 200 GB może wydawać się nam ogromną ilością, ale powinniśmy doskonale zdawać sobie sprawę z tego, że za kilka lat będziemy dziwić się o wiele większymi pojemnościami. Na koniec cena. Tę kartę pamięci kupimy w drugim kwartale bieżącego roku za 1500 złotych.

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy