ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony prezentuje nowe gadżety

Autor: Jarosław Biały Kategoria: Newsy

Sony SmartWatch, Xperia SmartTags Smart Wireless pro to nazwy nowych „zabawek” od koncernu Sony. W dzisiejszych czasach nie wystarczy już robienie coraz mocniejszych procesorów, większych wyświetlaczy i dodawanie kolejnych liczb do specyfikacji smartfonów, by zdobyć potencjalnych nabywców swojego sprzętu. Stają się oni coraz bardziej wymagający i nasyceni tym co już oferuje rynek. Dlatego też coraz więcej firm przykłada wagę do szczegółów, które wyróżnią ich urządzenia spośród innych. Naprzeciw wymaganiom użytkowników żyjących w ciągłym biegu lub też tych, którzy podczas sportów nie chcą rozstawać się z elektroniką po raz kolejny wychodzi Sony. Producent zaprezentował zestaw akcesoriów z serii Smart Extras współpracujących z urządzeniami wyposażonymi w system Android.


Pierwszym z nich i zarazem według mnie najciekawszym jest Sony SmartWatch, czyli po prostu zegarek. Jednak nie jest to taki zwyczajny zegarek tylko następca Sony Ericssona LiveView. Urządzenie wyposażone jest w miniaturowy wyświetlacz, który pozwala po połączeniu się z telefonem poprzez bluetooth na odczytywanie wiadomości oraz wyświetlanie informacji o nadchodzącym połączeniu, przeglądanie facebooka, korzystanie z twittera, aplikacji pogodowej, kalendarza, ale także na dodatkowe rozszerzenie jego funkcjonalności poprzez instalowanie dedykowanych aplikacji. Producent podkreśla poprawę ergonomii, która nie była doskonała w LiveView oraz odporność na zachlapania. Nawet jeśli komuś SmartWatch nie przypadnie do gustu to i tak powinno cieszyć pojawienie się urządzenia na rynku, gdyż jest to zapewne odpowiedź na niedawno prezentowaną przez motorolę Motoactv, co może wskazywać, że w najbliższej przyszłości możemy oczekiwać więcej produktów tego rodzaju od innych producentów, co pozytywnie wpłynie na ich specyfikację oraz cenę.

Kolejnym prezentowanym akcesorium jest bezprzewodowy zestaw słuchawkowy o nazwie Smart Wireless pro. Jest on również bardzo ciekawą propozycją, gdyż może służyć jako samodzielny odtwarzacz mp3, ponieważ został wyposażony w slot microSD oraz wyświetlacz lcd, na którym pojawiają się informację dotyczące odtwarzanego utworu. Posiada również radio FM. Dodatkowo po połączeniu zestawu poprzez bluetooth z telefonem wyświetlacz posłuży nam do czytania smsów oraz informacji o połączeniach przychodzących. Istnieje również opcja odsłuchu wiadomości, która zostanie nam odczytana.

Ostatnim z trzech nowych gadżetów są breloki Xperia SmartTags. Jest to całkiem ciekawe rozwiązanie wykorzystujące technologię NFC. Użytkownicy zmęczeni ciągłym przełączaniem profili w zależności czy są w domu, w pracy, czy jadą samochodem po zakupie SmartTagów, będą jedynie musieli zbliżyć telefon do poszczególnych breloczków różniących się kolorami, aby zostały aktywowane wcześniej zaprogramowane funkcje. Możliwe sposoby wykorzystania SmartTagów ukazuje poniższy filmik.

https://www.youtube.com/watch?v=LfkFgtoQtFQ

Sony prezentując nowe akcesoria stara się ulepszyć już będące na rynku urządzenia lub też w kreatywny sposób pokazać całkiem nowe ich zastosowanie. Sony ucina tym samym plotki, iż po rozłączeniu się z Ericssonem miałby radzić sobie słabiej na rynku mobilnym. Po prezentacji nowych smartfonów, pokazał równie interesujące akcesoria, co może bardzo pozytywnie wpłynąć na zainteresowanie tą marką. Jak Wy myślicie? Piszcie w komentarzach.

Sprawdź najnowsze wpisy