ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
DxOMark Speaker

Nie tylko aparaty w smartfonach – DxOMark chce testować zupełnie inną kategorię urządzeń

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

DxOMark kojarzy się z testami aparatów. Jednak gigant od jakiegoś czasu ocenia także jakość dźwięku ze smartfonów. I właśnie w tej kwestii dojdzie do rozszerzenia zakresu testowanych urządzeń. Otóż laboratorium badawcze ogłosiło, że rozpocznie procedurę testowania jakości dźwięku z głośników bezprzewodowych. Nowy wzorzec będzie nosił nazwę DxOMark Speaker i będzie testował wiele różnych głośników w każdym segmencie cenowym.

DxOMark Speaker

DxOMark Speaker

DxOMark jest znaną marką, która recenzuje i testuje kamery klasy profesjonalnej i konsumenckiej, jak również kamery znajdujące się w smartfonach. Oceny, które dostarcza, są znane z tego, że są brane pod uwagę z dużym szacunkiem w branży. Z drugiej strony wiele osób ma spore zastrzeżenia co do ich wiarygodności. Mimo wszystko ta ekspansja może otworzyć zupełnie nowe drogi dla firmy. W założeniach DxOMark Speaker będzie korzystać z ocen naukowych i gromadzić setki wyników testów dla każdego testowanego głośnika. Tak jak w przypadku aparatów będzie ono olbrzymim, powszechnie dostępnym zestawieniem jakości tych urządzeń. 

Zobacz też: Listopad w CDA Premium: horror prosto z kina i kilkadziesiąt innych premier

Obecnie zakup porządnego głośnika Bluetooth nie jest rzeczą łatwą. Oczywiście, można się kierować znanymi markami, jednak wybór czegoś optymalnego w danym zakresie cenowym nie jest wcale takim łatwym zadaniem. Zestawienie porównawcze, które zaprezentuje różnice punktowe w poszczególnych aspektach może tu być niezwykle pomocne. 

Rynek głośników oferuje szeroką gamę produktów i technologii audio. Konsumenci kupujący głośniki potrzebują więcej informacji poza tym, co jest przekazywane przez producentów. Dzięki naszemu nowemu benchmarkowi dostarczamy istotnych obiektywnych informacji, które pomagają nabywcom w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji zakupowych. Podobnych do tych, które dostarczamy konsumentom smartfonów i aparatów fotograficznych na całym świecie.

— Podał w oświadczeniu Nicolas Touchard, VP Marketingu w DxOMark.

DxOMark wykonuje testy audio od 2018 roku, a smartfony włączył do tej kategorii w 2019 roku. Teraz firma będzie miała dedykowany zespół inżynierów dźwięku przeprowadzać testy bezprzewodowych głośników przy użyciu najnowocześniejszych systemów laboratoryjnych i własnych protokołów testowych.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy