Kiedy w rozmowie pada „Google”, mało komu przychodzi na myśl producent smartfonów. Niemniej jednak firma od kilku lat wypuszcza swoje własne urządzenia mobilne z serii Pixel, które sprzedają się całkiem nieźle. Niestety ciąży nad nimi pewnego rodzaju klątwa, która sprawia, że użytkownicy zawsze doszukują się jakichś błędów czy niedoróbek. Pixel 5 nie uniknął przeznaczenia, co udowadnia choćby irytujący problem z procentowym wyświetlaniem stanu naładowania. Na szczęście Google zobowiązało się naprawić tę usterkę.

Problem z wyświetlaniem procentu baterii w Pixelu 5 odejdzie w zapomnienie

Pixel 5 procent baterii

Ostatnio wielu użytkowników Pixela 5 zaczęło się skarżyć na procentowy wskaźnik naładowania baterii, który lubi stanąć w miejscu. Jak na ironię, problem występuje najczęściej podczas ładowania smartfona, choć oczywiście nie dotyczy wszystkich egzemplarzy. Jak podaje portal 9to5Google, prace nad aktualizacją naprawiającą tę usterkę już trwają. Ekspert produktowy na forach Google poinformował, że firma jest świadoma problemu.

Zobacz także: Xiaomi Mi 10 Ultra z ładowarką 120 W? Według testów moc ładowania jest znacznie mniejsza

Na chwilę obecną użytkownicy Pixela 5, którzy borykają się z tą niedogodnością, mogą jedynie cierpliwie czekać, aż uaktualnienie zostanie udostępnione. Jak nietrudno się domyślić, firma nie poinformowała, kiedy można się go spodziewać, choć niewykluczone, że już w ciągu najbliższych kilku dni. Według doniesień tymczasowym rozwiązaniem problemu w niektórych przypadkach jest odłączenie i ponowne podpięcie smartfona do ładowania. Nie da się ukryć, że taki błąd może być naprawdę irytujący – nie byłoby fajnie, gdyby sprzęt mający rzekomo 50% baterii nagle padł z wycieńczenia.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.