Apple ostrzega i przypomina im, że korzystanie z oficjalnych akcesoriów może powodować problemy. Tym razem chodzi o wykorzystanie technologii MagSafe, która może uszkodzić podczas ładowania skórzane etui. Może też uszkodzić trochę więcej, a Apple poinformować o tym musiało, żeby potem nie zmagać się z falą hejtu, które na firmę może się wylać.

Apple ostrzega – MagSafe może uszkodzić etui na smartfona

Apple MagSafe uszkodzenie etui
Fot. MacRumors

Prezentacja nowych iPhone-ów 12 przyniosła także coś jeszcze. Mowa o technologii MagSafe, która ma umożliwiać korzystanie z bezprzewodowego ładowania czy pozwalać na bezpieczniejsze mocowanie etui. Szerzej o całym formacie pisał dla was Mateuszu, ale teraz Apple postanowiło uzupełnić informacje na swojej stronie pomocy odnośnie MagSafe. I to może być coś niezbyt przyjemnego dla osób, które już zdecydowały się na zakup akcesoriów. Chodzi o to, że korzystanie z ładowarki MagSafe w połączeniu ze skórzanym etui, może się źle skończyć dla tego ostatniego.

Apple ostrzega, że ładowarka może się nagrzewać (podobnie jak smartfon), co jest poniekąd oczywiste. Sprzęty wyposażono w odpowiednie zabezpieczenia, które w przypadku zbyt wysokiej temperatury, mają odłączyć ładowanie. To jednak nie zmienia tego, że na skórzanym etui mogą pojawić się także uszkodzenia w kształcie okręgu. Te powodowane są przez nagrzaną ładowarkę, a jak widać na zdjęciu w tekście, tego typu odciski pojawiają się także na silikonowych etui. Apple ostrzega także przed tym, by w trakcie ładowania z wykorzystaniem etui, w tym nie znajdowały się np. karty kredytowe, ponieważ magnesy mogą je uszkodzić.

Zobacz też: Jak znosi uszkodzenia iPhone 12?

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla posiadaczy iPhone-a 12 i ładowarki bezprzewodowej MagSafe, będzie korzystanie… z kabla. Oczywiście można też przed samym ładowaniem zdejmować etui, ale to trochę przeczy jego idei. Ceny silikonowego etui wynoszą w sklepie Apple zaczynają się od 219 złotych. Skórzany portfel, który można przyczepić do urządzenia, to już koszt 299 złotych.

Źródło: Apple / MacRumors

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.