ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Google Android Enterprise

Do kiedy twój telefon będzie aktualizowany? Google Android Enterprise przybywa z odpowiedzią

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Google Android Enterprise doczekało się aktualizacji, na którą wiele osób czekało. Teraz, obok podstawowych informacji odnośnie tego, co oferuje konkretny smartfon, można sprawdzić coś jeszcze. Można dowiedzieć się, do kiedy producent przewidział aktualizacje dla urządzenia oraz w niektórych przypadkach, z jaką częstotliwością takie aktualizacje będą się pojawiać.

Google Android Enterprise

Google Android Enterprise
Google Android Enterprise

Android Enterprise to program uruchomiony przez Google, który ma pokazywać, że należące do niego smartfony, spełniają odpowiednie standardy. Na specjalnej stronie internetowej można było do tej pory sprawdzić, co należące do programu smartfony mają „pod maską”, czyli poznać ich specyfikację. Teraz pojawiła się tam ciekawa nowość, która dla wielu użytkowników mogłaby być sporym ułatwieniem przy wyborze nowego urządzenia. Chodzi o ramy czasowe, które pokazują, do kiedy urządzenie ma być wspierane aktualizacjami przez producenta. O ile to bardzo potrzebna informacja, to tutaj jest też pewien haczyk.

Informacje na Google Android Enterprise nie są weryfikowane przez firmę. Innymi słowy, Google wierzy na słowo producentom, co dobrze wiemy, nie zawsze jest dobre. Nie zmienia to jednak tego, że dzięki informacjom na stronie, można teraz sprawdzić, jak długo nasz smartfon może liczyć na poprawki oraz łatki bezpieczeństwa. Dodatkowo znajduje się tam informacja, jak często mają pojawiać się aktualizacje. Możemy przeczytać, że np. Motorola razr 5G ma otrzymywać aktualizacje do września 2022 roku i ma się to odbywać co dwa miesiące. OnePlus Nord aktualizacje będzie dostawał do lipca 2023 roku, ale producent nie podał już informacji, jak często będą one udostępniane.

Zobacz też: PS Plus na listopad przynosi grę tylko na PlayStation 5.

Wielka szkoda, że Google nie zajmuje się jeszcze weryfikacją tego typu informacji, bo to dużo by ułatwiło. Tak niestety dalej jesteśmy skazani na to, by ufać w zapewnienia producentów. Teraz przynajmniej ma się praktycznie komplet potrzebnych informacji w jednym miejscu. Jeżeli chcecie sprawdzić, do kiedy wasz telefon może liczyć na aktualizację, sprawdzicie to, wchodząc na stronę Google Android Enterprise. Trzeba jednak tutaj zaznaczyć, że nie każdy producent decyduje się na dołączenie do programu Google. Znajdziemy tam łącznie ponad 200 modeli urządzeń.

Źródło: Google / XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy