W zeszłym tygodniu odbyła się prawdopodobnie najbardziej wyczekiwana smartfonowa premiera tego roku. Mowa oczywiście o debiucie rodziny iPhone 12, w której skład weszły aż cztery modele. Pewien znany analityk poinformował, że przedsprzedaż iPhone’a 12 i iPhone’a 12 Pro okazała się lepsza od przedsprzedaży ich zeszłorocznych odpowiedników. Wygląda na to, że Apple ma powody do zadowolenia.

Bardzo dobra przedsprzedaż iPhone’a 12 i iPhone’a 12 Pro

przedsprzedaż iphone 12 pro

Można się było spodziewać, że seria iPhone 12 okaże się hitem, ale nie było pewne, czy przebije wyniki osiągnięte przez zeszłoroczne flagowce Apple. Według Minga-Chi Kuo, znanego analityka z firmy TF Securities, od rozpoczęcia przedsprzedaży w piątek do końca weekendu, iPhone 12 i iPhone 12 Pro rozeszły się w nakładzie od 7 do 9 milionów egzemplarzy. Dla porównania na smartfony z serii iPhone 11 w pierwszy tydzień przedsprzedaży złożono „jedynie” od 10 do 12 milionów zamówień.

Zobacz także: iPhone 12 ze słuchawkami – we Francji mają na to specjalne prawo

W ciągu pierwszych 24 godzin od rozpoczęcia przedsprzedaży sprzedano od 500 do 800 tysięcy modeli z 2019 roku, kiedy iPhone’ów 12 i iPhone’ów 12 Pro w tym samym czasie zeszło od 1,7 do 2 milionów sztuk. Nie da się ukryć, że to wprost ogromny wzrost. Kuo zauważa, że wyniki te są podyktowane m.in. bardzo dużym popytem w Chinach, gdzie łączność 5G rozwija się w bardzo szybkim tempie. A jak wiadomo, nowe iPhone’y 5G wspierają. Pod koniec trzeba zaznaczyć, że mimo wszystko mamy do czynienia tylko i wyłącznie z przewidywaniami, które mogą, choć wcale nie muszą znaleźć potwierdzenia w rzeczywistości. Niemniej jednak dotychczasowe analizy Kuo się sprawdzały, więc nie mamy powodów, by wierzyć, że tym razem mężczyzna się myli.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.