Już teraz bezprzewodowe ładowarki Xiaomi są o wiele szybsze niż to, co oferuje większość producentów po kablu. Ten chiński producent jest na tym polu niekwestionowanym liderem. Już technologie 20 W i 30 W ludzi w zachwyt. Dziś możemy ładować flagowca firmy z mocą do 50 W bez podłączania się do jego portu USB-C. To jednak dla Chińczyków wciąż za mało. Xiaomi zaprezentowało kolejną, jeszcze szybszą technologię bezprzewodowego ładowania.

Xiaomi z ładowaniem bezprzewodowym 80 W

Xiaomi z ładowaniem bezprzewodowym 80 W

Informacje o premierze jeszcze szybszej technologii ładowania bezprzewodowego została udostępniona na chińskim portalu Weibo. Wraz z nią firma pokazała ikonografię rozwoju swojej technologii szybkiego ładowania. Jak wynika z grafiki pierwszym smartfonem producenta z szybkim ładowaniem bezprzewodowym był Mi Mix 2S. Oferował on skromne 7,5 W. A raczej skromne jak na dzisiejsze standardy. Wtedy bowiem robiło to spore wrażenie. Jego następca, czyli Mi MIX 3 dobił już do 10 W. I wtedy właśnie rozpoczęło się szaleństwo. Co kilka miesięcy pojawiała się nowa technologia ładowania. Za każdym razem szybsza aż o 10 W od poprzednika. W lutym ubiegłego roku szybkie ładowanie Xiaomi prześcignęło standard QuickCharge 3.0 stosowany w smartfonach o całe 2 W. Standard przewodowy — co warto podkreślić. 

Zobacz też: Pobieranie tego oprogramowania antywirusowego spoza oficjalnej strony jest proszeniem się o kłopoty

Nowa technologia oferuje moc ładowania aż do 80 W. Jest to więc olbrzymi skok względem poprzednika, bo aż o 30 W. Tym samym Xiaomi zawstydziło wiele ładowarek sieciowych USB-C dla laptopów, które oferują często 65 W. Producent chwali się, że z wykorzystaniem tej technologii naładowanie akumulatora 4000 mAh potrwa zaledwie 19 minut. Według doniesień na początku przyszłego roku zobaczymy ładowarkę bezprzewodową o mocy przekraczającej 100 W.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.