Xiaomi ładowanie bezprzewodowe 50 W działanie

Xiaomi wyjaśnia, jakim cudem może zapewnić ładowanie bezprzewodowe z mocą 50 W

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Xiaomi Mi 10 Ultra pod względem ładowania prawdziwa bestia. Obsługa mocy do 120 W po kablu robi niesamowite wrażenie. Jednak tym, co jest równie, a może nawet i bardziej zaskakujące, to ładowanie bezprzewodowe. W czasach kiedy dla wielu producentów przekroczenie 45 W po kablu to wciąż problem, a najpopularniejszy standard szybkiego ładowania przewodowego to 18 W, Xiaomi oferuje ładowanie bezprzewodowe o mocy do 50W.

Xiaomi wyjaśnia, jak działa ładowanie bezprzewodowe 50 W

Xiaomi ładowanie bezprzewodowe 50 W działanie

Działanie tej technologii nie pozostało jednak tajemnicą na zbyt długo. Producent postanowił podzielić się tą wiedzą ze światem. Dzięki temu wiemy już jakim cudem uzupełnienie energii w baterii o pojemności 4 500 mAh jest możliwe w zaledwie 40 minut i to bez kabla. Według firmy kluczowym aspektem, który pozwolił jej na stworzenie tej technologii była zmiana układów pomiędzy cewką a baterią. Xiaomi, zamiast zastosować tradycyjny, szeregowy zestaw przetworników postawiło na ich połączenie równoległe. 

Zobacz też: „Twój dysk został zaszyfrowany” – Ministerstwo Cyfryzacji radzi, jak zareagować

Kolejną zaletą tego ustawienia było to, że nowy system układów równoległych ma mniejsze straty energii. Konwencjonalne układy tego typu osiągają sprawność rzędu 97%. Przy umieszczeniu szeregowym sprawność takiego układu spada z każdym dodanym elementem. Jednak w przypadku układów równoległych straty występują tylko raz. Dodatkowo nowy typ układów oferuje sprawność rzędu 98,6 procent. Różnica może nie wydawać się duża, ale tylko niewielka zmiana może znacznie zmniejszyć generowaną temperaturę. Materiały użyte w złączach zostały wykonane z wysoce przewodzącego materiału na bazie grafenu. Co więcej, sama bateria została podzielona na dwie części po 2 250 mAh, aby zmaksymalizować szybkość ładowania. Xiaomi skoncentrowało się również w dużej mierze na cewkach, przy czym do ciasnego splotu drutu w 5 warstwach zastosowano technologię nawijania wielosplotowego. To wszystko razem dało niesamowite rezultaty.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy