Wczoraj odbyła się oficjalna premiera niezwykle wyczekiwanej rodziny iPhone 12, podczas której Apple pokazało aż cztery nowe modele: iPhone’a 12 mini, iPhone’a 12, iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro Max. Żadne z tych urządzeń nie trafi do sklepów z ładowarką ani słuchawkami w zestawie. Jak się okazało, od teraz starsze iPhone’y również będą sprzedawane bez tych akcesoriów. To naprawdę nie jest żart.

iPhone 11, iPhone XR i iPhone SE 2020 bez akcesoriów

iPhone 11

Wielu osobom nie spodobała się informacja, że smartfony z serii iPhone 12 zostały pozbawione tytułowych akcesoriów, czemu nie sposób się dziwić. Niestety zła wiadomość dla osób zainteresowanych zakupem starszych iPhone’ów jest taka, że od teraz Apple będzie sprzedawać iPhone’a 11, iPhone’a XR i iPhone’a SE 2020 również bez ładowarki i słuchawek EarPods. W zestawie z tymi modelami znajdziemy jedynie kabel USB-C – Lightning.

Zobacz także: Chciałem kupić iPhone’a 12, ale tego nie zrobię. Nie jestem naiwniakiem

Jedynym wyjątkiem jest w tym przypadku Francja, gdzie smartfony Apple wciąż będą sprzedawane ze słuchawkami, choć nadal bez ładowarki. Oczywiście u wybranych resellerów, czyli w sklepach takich jak choćby RTV EURO AGD, Media Expert czy X-Kom przez jakiś czas wciąż będzie można nabyć iPhone’a 11, iPhone’a XR lub iPhone’a SE 2020 z pełnym zestawem akcesoriów, lecz niedługo zapasy z pewnością się wyprzedadzą, a na ich miejsce wejdą modele bez ładowarki i słuchawek. Jeśli zaś chodzi o oficjalny sklep internetowy Apple, to w nim znajdziemy już tylko wybrakowane egzemplarze, bo inaczej nazwać ich nie można.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.