Firma Zyxel wprowadza do swojej oferty router Armor G5. To 12-strumieniowe urządzenie o wysokiej mocy w standardzie WiFi 6. Jest dedykowane użytkownikom domowym i ma zapewnić najwyższą prędkość dla ponad 30 połączeń, eliminując problemy z przepustowością sieci.

Router Zyxel Armor G5 – szczegóły

Nowa propozycja firmy Zyxel ma przydać się użytkownikom, którzy często korzystają w sieci ze strumieni wideo i urządzeń IoT. Router Armor G5 posiada 64-bitowy, 4-rdzeniowy procesor 2,2 Ghz obsługiwany przez 13 anten. Ma to pozwolić zapewnić najwyższą prędkość dla ponad 30 urządzeń.

Zyxel Armor G5 dysponuje pełną obsługą OpenVPN, którą można połączyć z dowolną usługą VPN innej firmy. Zyxel zapewnia, że interfejs routera jest przyjazny dla użytkownika i obejmuje także konfigurację urządzenia. W instalacji krok po kroku pomaga aplikacja mobilna. Od strony przewodowej propozycja Zyxela ma wyróżniać się natomiast 10 multigigabitowym portem Ethernet LAN. Armor G5 został zaprojektowany specjalnie dla użytkowników, którzy potrzebują doskonałej wydajności bezprzewodowej i przewodowej oraz dobrego zasięgu i przepustowości – mówi Maciej Hukowski, VAR Account Manager w Zyxel Networks. Zwraca on też uwagę na to, że rzadko użytkownicy mający po raz pierwszy do czynienia z WiFi 6 wykorzystują potencjał tego standardu. Przeszkodą jest brak kompatybilnego routera.

Czytaj także: Samsung zwraca pieniądze za zakup Galaxy – nawet 800 zł do ręki i nie tylko za flagowce

Zyxel poinformował również o wprowadzeniu na rynek multigigabitowego routera zabezpieczającego Wi-Fi Armor G1. Posiada on funkcję ochrony rodzicielskiej, ale obsługuje WiFi 5, a nie 6.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.