Sony ma w swoim portfolio wiele produktów, w tym niesłychanie popularną rodzinę PlayStation. Premiera PlayStation 5 zbliża się wielkimi krokami, więc firma dostosowuje wszystkie powiązane usługi pod nową konsolę, czemu zresztą trudno się dziwić. Już niedługo PlayStation Store, czyli oficjalny sklep z grami cyfrowymi na PS4 i nie tylko, przejdzie gruntowny remont. Pojawi się kilka nowości, ale za to zniknie sporo opcji.

Nadchodząca aktualizacja PlayStation Store – co się zmieni?

aktualizacja PlayStation Store

Jak podaje portal Planète Vita, strona internetowa PlayStation Store zmieni się już 19 października. Od tego dnia przez przeglądarkową wersję sklepu nie kupimy już gier na PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Portable i PlayStation Vita. Kupno produktów na wymienione platformy wciąż będzie możliwe, lecz tylko za pośrednictwem konsol. Te same zmiany zaczną obowiązywać w aplikacji PS App od 28 października.

Zobacz także: Nowa metoda płatności już dostępna w PlayStation Store

Dowiedzieliśmy się także, że Sony prawdopodobnie usunie jeszcze możliwość pobierania aplikacji, motywów i avatarów na PlayStation 4 za pośrednictwem aplikacji i strony internetowej PS Store. Jakby tego było mało, ze sklepu zniknie lista życzeń, więc nie będzie już można zapisywać na niej żadnych tytułów. Ciężko znaleźć w tym jakikolwiek sens, ale cóż – Sony prawdopodobnie już niedługo zabierze głos, a my poznamy wszystkie szczegóły. Kupujecie gry przez przeglądarkową wersję PS Store lub aplikację PS App? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.