ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Koniec LineageOS 17.1

LineageOS 17.1 dostarcza Androida 10 na kolejne zapomniane smartfony

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Większość smartfonów z Androidem może się pochwalić jedynie dwuletnim wsparciem producenta. Nie da się ukryć, że to bardzo mało, bo często wciąż dobre urządzenia zostają bez aktualizacji, mimo że bez trudu dałyby sobie z nimi radę. Na szczęście jednak na rynku istnieją tzw. Custom ROM-y. Jednym z najpopularniejszych jest LineageOS, którego najnowszą wersją jest obecnie ta oznaczona numerem 17.1. Dziś ekipa odpowiedzialna za ten projekt dostarczyła Androida 10 na kolejne zapomniane smartfony.

Kolejne smartfony już kompatybilne z LineageOS 17.1

LineageOS 17.1 galaxy s5

Ekipa odpowiedzialna za LineageOS regularnie dodaje wsparcie dla nowych smartfonów. Od dziś LineageOS 17.1 na bazie Androida 10 mogą zainstalować posiadacze kilku kolejnych modeli. Ich lista prezentuje się następująco:

  1. Xiaomi Mi 9T / Redmi K20 (davinci)
  2. Samsung Galaxy S5 LTE (klte, kltechn, kltechnduo, klteduos, kltedv, kltekdi, kltekor)
  3. Samsung Galaxy S5 Active (klteactivexx)
  4. Samsung Galaxy Note 3 LTE (hlte, hltechn, hltekor, hltetmo)

Zobacz także: Android One w praktyce – Nokia 3.1 dostaje Android 10, ale to niewiele zmienia

Mi 9T ani Redmi K20 nie można z czystym sumieniem nazwać „zapomnianymi smartfonami”, ale pozostałe już jak najbardziej. Instalacja LineageOS 17.1 jest oczywiście całkowicie darmowa. Przed jej rozpoczęciem warto jednak najpierw zrobić kopię zapasową, aby uniknąć przykrego zaskoczenia, które może, choć wcale nie musi mieć miejsca. Lepiej dmuchać na zimne. Ktoś z was korzysta z LineageOS? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy