Samsung Galaxy Note8 poprawki zabezpieczeń

Koniec z comiesięcznymi poprawkami zabezpieczeń dla Galaxy Note8 – aktualizacje będą rzadsze

1 minuta czytania
Komentarze

Samsung to bardzo popularna marka, która ma w swoim portfolio naprawdę wiele produktów. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście smartfony, których stale przybywa. Galaxy Note8 miał swoją premierę we wrześniu 2017 roku, a więc już ponad trzy lata temu. Samsung jeszcze nie zapomniał o swoim flagowcu, ale od teraz będzie mu poświęcał znacznie mniej uwagi niż dotychczas. Cóż – wszystko kiedyś się kończy.

Samsung Galaxy Note8 z rzadszymi poprawkami zabezpieczeń

Samsung Galaxy Note8 kwartalne poprawki zabezpieczeń

Dotychczas użytkownicy Galaxy Note8 mogli liczyć na comiesięczne poprawki zabezpieczeń, ale z nimi już koniec. Od teraz smartfon będzie otrzymywać jedynie kwartalne poprawki. Z kolei za rok flagowiec oficjalnie zakończy swój cykl życia, bo po tym okresie Samsung przestanie wydawać dla niego jakiekolwiek uaktualnienia. To oczywiście nie oznacza, że Notatnik stanie się przyciskiem do papieru. Bez nowych aktualizacji można jakoś funkcjonować, ale opcją jest też instalacja Custom ROM-u, takiego jak np. LineageOS.

Zobacz także: Oficjalne akcesorium zagraża ekranom Samsunga Galaxy Note20 Ultra

Nie da się ukryć, że Samsung oferuje naprawdę porządne wsparcie. Trzy nowe wersje Androida dla flagowców i wybranych średniaków oraz trzy lata comiesięcznych poprawek zabezpieczeń i rok kwartalnych to bardzo dobry wynik, na którym wielu producentów powinno się wzorować. Choć Galaxy Note8 czasy świetności już dawno ma za sobą, tak zapewne wiele osób wciąż z niego korzysta. Koniecznie dajcie znać w komentarzach, czy zaliczacie się do tego grona!

Źródło: XDA-Developers

Motyw