Samsung Galaxy Note20 Ultra to najlepiej wyposażony flagowiec Koreańczyków, jaki jest teraz dostępny na rynku. Sam smartfon został przyjęty bardzo ciepło, chociaż nie obyło się bez pewnych drobnych problemów. Okazuje się jednak, że kolejny, o wiele poważniejszy jest powiązany z oficjalnym akcesorium dla tego urządzenia. Mowa tu o futerale S-View Flip Cover, który według wielu użytkowników może doprowadzić do uszkodzenia wyświetlacza AMOLED urządzenia.

Wypalanie ekranu Samsunga Galaxy Note20 Ultra

Wypalanie ekranu Samsunga Galaxy Note20 Ultra

S-View Flip Cover to dość sprytne akcesorium, które pozwala na szybki dostęp do podstawowych funkcji bez otwierania pokrywy i oglądania całego ekranu urządzenia. Ma ono bowiem wycięcie, gdzie znajduje się przezroczysta folia. Natomiast oprogramowanie samego smartfona ogranicza w takim wypadku przestrzeń roboczą do tego wycinka ekranu. Brzmi to, jak świetny dodatek, który teoretycznie powinien zadbać o wyświetlacz, nie narażając go na zbędny wpływ środowiska. Okazuje się jednak, że to niewinne akcesorium może spowodować więcej szkód, niż jest warte.

Zobacz też: Magisk 21 jest już dostępny. Aplikacja nareszcie wspiera Androida 11!

Użytkownicy Galaxy Note20 ultra, którzy korzystali z tego akcesorium, coraz częściej zgłaszają przypadki wypalenia się ekranu w części wyświetlacza wykorzystywanej przez to przezroczyste okno okładki. Dotknięte urządzenia wykazują przebarwienia po prawej stronie urządzenia, które są szczególnie widoczne na ciemnym tle przy niskiej jasności. Wypalenie występuje wzdłuż prawej strony panelu, wykorzystywanej przez przezroczystą pokrywę. Nie jest jasne, co dokładnie jest tego przyczyną. Według niektórych spekulacji wynika to z faktu, że panele OLED mogą być podatne na uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV przez bezpośrednie światło słoneczne. Natomiast osłona S-View nie chroni całego wyświetlacza jak tradycyjna osłona telefonu. Jednak w takim wypadku urządzenia bez tego akcesorium powinny mieć wypalone całe ekrany. Kolejnym, bardziej prawdopodobnym tropem jest to, że podczas korzystania z akcesorium ekran jest aktywny w tym miejscu znacznie dłużej. Wciąż jednak brakuje oficjalnych informacji w tej sprawie.

Źródło: Androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.