AIC-1

Zaledwie dwa dni temu Stan Shih – założyciel Acera (od 2004 roku na emeryturze) dementował plotki o wycofaniu się tajwańskiej firmy z rynku tabletów i zapowiadał walkę do końca. Firma skupić się miała na produktach dochodowych ograniczając tym samym liczbę wypuszczanych modeli i zwiększając ich jakość.

Wkrótce potem nasiliła się liczba plotek na temat produktów jakie mają pojawić się na rynku w 2012 roku. Jednym z nich był oczywiście model A700/A701 serii Iconia Tab.

Dzięki uprzejmości rosyjskiego serwisu NoMobile.ru sieć obiegły pierwsze zdjęcia omawianego tabletu. W oparciu o nie potwierdzić można niektóre ze znanych wcześniej informacji na temat specyfikacji urządzenia. Jak zatem wygląda Acer Iconia Tab A700/A701?

AIC-2

AIC-3

Przypomnijmy, iż cieńszy i lżejszy (około 650 gram) od A200 model A700/A701 wyposażony będzie w czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3, 2GB pamięci Ram oraz 10.1 calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, iż tablet będzie zawierał porty mini-USB i micro-HDMI, slot karty SIM (w przypadku modelu A701, gdyż to on będzie posiadał moduł 3G), 5 megapikselowy aparat wraz z diodą flash oraz przednią kamerę HD do wideorozmów. Nie zabraknie oczywiście 3.5 mm wejścia audio jack, przycisków: wł/wył, zmiany głośności oraz blokującego zmianę orientacji. Bateria o pojemności 9800mAh pozwalać będzie na 10 godzin pracy na jednym ładowaniu. Całość pracować ma pod nadzorem najnowszego Androida 4.0.

Według zamieszczonych w sieci infromacji tablet podziwiać będzie można prawdopodobnie na targach CES 2012 w styczniu, choć w grę wchodzi również marzec 2012 roku (targi CeBIT). Wszystkim zainteresowanym pozostaje zatem cierpliwie czekać.

źródło: androidandme.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Maciejewski