Bankowość internetowa stała się naszą codziennością, a wizyty w placówkach bankowych nie są już koniecznością. Przelewy, otwieranie kont, a nawet kredyty. Wiele z tych czynności można robić bez wychodzenia z domu, a dzięki aplikacjom mobilnym, można korzystać z konta praktycznie z każdego miejsca na świecie. Polacy coraz chętniej korzystają właśnie z aplikacji, jeżeli chodzi o kontakt z bankowością i to widać.

Bankowość internetowa – aplikacje rządzą

Bankowość internetowa aplikacje mobilne
Fot. Związek Banków Polskich

Praktycznie każdy z banków, który oferuje dostęp do bankowości internetowej, ma już swoją aplikację mobilną. Zarówno w wersji na Androida, jak i iOS, ale także i dla smartfonów Huawei z HMS na pokładzie. Popularność takich aplikacji jest coraz większa, a miliony Polaków już nie wyobraża sobie innego sposobu na to, by korzystać z dostępu do konta w inny sposób. Związek Banków Polskich opublikował ostatnio raporty, który stworzyło [email protected] i można z niego wyczytać wyjątkowo ciekawe rzeczy. Okazuje się, że na koniec II kwartału tego roku, z aplikacji mobilnych do bankowości internetowej, korzystało ponad 6,48 milionów Polaków. I mówimy tutaj tylko o „mobile only”, czyli samej aplikacji. Wzięto tutaj pod uwagę przynajmniej jedno logowanie w miesiącu.

Aplikacje są wyjątkowo popularne, bo korzysta z nich prawie 13 milionów osób (na koniec czerwca było to 12,933 milionów osób). Oznacza to, że ponad połowa stawia tylko na smartfony i nie ma zamiaru korzystać z przeglądarki. Samych użytkowników, którzy korzystają z bankowości internetowej, jest ponad 19 milionów, w uprawionych do tego (czyli mających odpowiednie umowy z bankami) ponad 37,5 miliona.

Zobacz też: Pixel 5 i nowy Chromecast – co ostatnio pokazało Google?

Wzrost zainteresowania aplikacjami mobilnymi do bankowości nie był drastyczny w tym roku (350 tysięcy nowych użytkowników między I, a II kwartałem). Jednak różnica jest ogromna, jeżeli spojrzy się na II kwartał 2019. Od tego czasu przybyło bowiem ponad 3,4 miliona użytkowników aplikacji mobilnych do bankowości. Widać więc, że coraz częściej i chętniej sięgamy po rozwiązania mobilne, choć do ich dominacji, jeszcze trochę brakuje.

Źródło: Związek Banków Polskich

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.