Motorola na swoim koncie ma wiele przełomowych i innowacyjnych sprzętów. Gdyby nie firma, to trudno ocenić, jak dziś wyglądałby nasz świat. We wrześniu firma obchodzi swoje 92 urodziny, więc można powiedzieć, że jest już długowieczna. Co takiego przyniosła nam Motorola w tym czasie? Bardzo dużo dobrego.

Motorola ma 92 urodziny

Fot. PixaBay

Historia firmy zaczęła się we wrześniu 1928 roku, kiedy to dwaj bracia (Paul oraz Joseph Galvin) zdecydowali się kupić upadającą fabrykę baterii. Mieli wtedy ambitny plan, by stworzyć dwukierunkowy radiotelefon dla Amerykańskiej Armii, a firma nazywała się wtedy Galvin Manufacturing Corporation. Przez lata współpraca z armią kwitła, a firma dostawała coraz więcej zamówień. W 1947 roku firma zdecydowała się na produkcje telewizorów, a jeden z ich modeli (VT71) sprzedał się w oszałamiającej ilości 100 tysięcy sztuk. Pierwsza międzynarodowa spółka zależna (Motorola Canada Ltd.) powstała w kanadyjskim Toronto w 1952 roku.

Motorola ma też swój udział w podboju kosmosu. Ich przekaźniki radiowe znalazły się na pokładzie Apollo 11 i pozwoliły na to, by cały świat usłyszał pierwsze słowa Neila Armstronga kiedy ten postawił nogę na Księżycu. Nie można także zapomnieć o Motorola DynaTAC 8000x, czyli pierwszym przenośnym telefonie, który na swoją rynkową premierę czekał 10 lat. Motorola projekt miała gotowy już w 1973 roku, ale telefon trafił do sklepów dopiero w 1983 roku. Pod sklepami ustawiały się gigantyczne kolejki, choć możliwości urządzenia były mocno ograniczone. Jednak wtedy to był prawdziwy przełom, który zmienił to, jak postrzegamy dziś komunikację.

Zobacz też: Tryb ciemny w Google Maps – tak wygląda u pierwszych użytkowników.

Przez kolejne lata Motorola dawała nam jeszcze całą masę interesujących urządzeń, jak np. kultową „klapkę” Motorola Razr V3. Dziś możemy spojrzeć na to, jak prezentuje się jej nowoczesna wersja, czyli Motorola Razr 5G. A nam nie pozostaje nic innego, jak życzyć firmie wszystkiego najlepszego i kolejnych przełomowych produktów.

Źródło: Motorola

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.