HarmonyOS 3.0

HarmonyOS także na już istniejących smartfonach? Są na to szanse

2 minuty czytania
Komentarze

HarmonyOS to plan awaryjny Huaweia na wypadek odcięcia firmy od Androida. Oczywiście gigant nie zamierza czekać na ostatnią chwilę, aż to nastąpi i postara się spopularyzować swój system jeszcze przed tym zajściem. System ten już trafił na niektóre telewizory producenta, a według doniesień pierwsze smartfony z nim trafią na rynek już w pierwszym kwartale 2021 roku. Okazuje się jednak, że nawet obecne urządzenia doczekają się stosownej opcji zamiany systemu.

HarmonyOS trafi na obecne smartfony?

HarmonyOS trafi na obecne smartfony?

Prezes Huawei Consumer BG Software Development, Wang Chenglu udzielił wywiadu dla portalu ithome. Powiedział on, że Huawei planuje do grudnia wprowadzić na rynek wersję beta HarmonyOS 2.0 wyłącznie dla deweloperów. Jednak po wstępnych testach beta aktualizacja do HarmonyOS 2.0 będzie dostępna dla kilku smartfonów do lutego 2021 roku. Może to oznaczać, że przynajmniej ten wariant systemu będzie dostępny także na obecnych już na rynku smartfonach. Jednak niekoniecznie dostaną ją sami konsumenci. Oczywiście istnieje także możliwość błędnego tłumaczenia z języka chińskiego i nie chodzi tu o aktualizację obecnego sprzętu, a o wyższą wersję samego systemu. 

Zobacz też: Garmin MARQ Athlete Performance Edition – luksus dla specjalistów

Warto teraz przejść do jeszcze mniej oficjalnych informacji. Otóż według doniesień flagowa seria P Huawei może jako pierwsza ze smartfonów dostać oficjalną wersję HarmonyOS 2.0. Jednak firma nie odnosi się w żaden sposób do tych plotek. Warto również dodać, że nie będą to pierwsze urządzenia producenta z tym systemem, jakie trafią do sprzedaży. I w tej kwestii firma postawi w pierwszej kolejności na inteligentne telewizory. Warto również dodać, że podczas wywiadu Wang ujawnił również kilka ciekawostek o HarmonyOS. Stwierdził, że chińska nazwa, czyli HongMeng pochodzi od Shan Hai Jing. Jest to klasyczny tekst chiński traktujący o geografii i kulturze Pre-Qin Chiny. Zawiera również zbiór chińskich mitologii. Co więcej, Wang stwierdził, że projekt rozpoczął się już w 2012 roku, a do maja 2018 roku Kernel 1.0 został w pełni opracowany.

Źródło: ithome

Motyw