Na rynku istnieje wiele popularnych serwisów społecznościowych. Niekwestionowanym liderem jest oczywiście Facebook, jednak kilka pozycji dalej znajduje się lubiany Pinterest. Jak się okazało, moment udostępnienia użytkownikom iPhone’ów iOS-a 14 przyczynił się do znacznego wzrostu popularności tej aplikacji. Wszystko z powodu nowości, która zadebiutowała w najnowszej odsłonie mobilnego systemu Apple.

Wzrost popularności Pinteresta dzięki iOS 14

Pinterest iOS

iOS 14 wprowadził wyczekiwaną nowość, a mianowicie obsługę widgetów. Tuż po udostępnieniu tej aktualizacji właścicielom iPhone’ów, Pinterest zaliczył ogromny wzrost instalacji. Według doniesień firmy analitycznej Apptopia tylko przedwczoraj aplikację w wersji na iOS pobrano ponad 616 tysięcy razy. Razem z Androidem, tego dnia Pinterest trafił na smartfony 680 tysięcy osób.

Zobacz także: Nowości Apple z ekranami mini LED w drodze – pierwszy będzie iPad Pro

Eksperci z Sensor Tower dodają, że Pinterest może się pochwalić aż 32-procentowym wzrostem instalacji z tygodnia na tydzień, począwszy od dnia 13 września. Ponadto w zeszłą niedzielę aplikacja przeskoczyła aż 40 miejsc i wdrapała się na 7 pozycję na liście najpopularniejszych darmowych apek w App Store w Stanach Zjednoczonych. Co nagły wzrost popularności Pinteresta ma wspólnego z iOS 14? Ano to, że wiele osób uznało tę platformę za dobre miejsce do poszukiwania inspiracji na nową tapetę, estetyczne ułożenie elementów na ekranie głównym czy wykorzystanie wspomnianych widgetów. Firma raczej nie spodziewała się, że premiera nowej wersji systemu operacyjnego aż tak wpłynie na jej produkt.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.