Plany Apple dotyczące integracji wyświetlaczy mini LED z różnymi liniami produktów nadal powodują zakłócenia ze strony niestabilnego łańcucha dostaw. Analityk TF Securities Ming-Chi Kuo przewiduje, że jako pierwszym urządzeniem wykorzystującym to rozwiązanie będzie kolejna generacja iPada Pro. Po raporcie z początku tego tygodnia wskazującym, że firma z Cupertino przyspieszy wdrażanie wyświetlaczy mini LED w gamie iPadów i MacBooków dzięki lepszemu niż oczekiwano rozwojowi potencjalnego dostawcy Sanan Optoelectronics, Ming-Chi opublikował dziś nowy raport, w którym daje trochę więcej perspektywy na rynek ekranów mini LED w odniesieniu do spółki Tima Cooka.

Zobacz także: iPad Air 4 kontra Pro – jakie są róznice między tabletami Apple?

Początki bywają trudne – pierwsze problemy mini LED

Kuo twierdzi, że początkowym partnerem Apple w zakresie rozwiązania mini LED pozostaje Epistar, ale Sanan i inni powinni być w stanie szybko dołączyć do łańcucha dostaw Apple. W rezultacie wysiłki firmy z nadgryzionym jabłkiem w logo i jej dostawców skutecznie przeszły z etapu „rozwoju technologii” do etapu „korzyści skali oraz kosztów”.

iPad Pro mini LED

Sanan widział szybki rozwój swoich możliwości produkcyjnych, które mogą pozwolić na wysyłanie dużych ilości elementów do Apple w pierwszej połowie 2021 roku. Kuo uważa, że Epistar doświadczył pewnych problemów z wydajnością. Dostawcy cały czas przygotowują matryce do produkcji w czwartym kwartale 2020 roku. Takie informacje podał analityk, chociaż niedawne kontrole łańcucha dostaw pokazują, że skorygowane w dół szacunki wielkości dostaw wynoszą od 300 000 do 400 000 sztuk. Spadek o 50% w stosunku do wcześniejszych prognoz, uważa się, że wynika z problemów związanych z produkcją materiałów do modułów wyświetlaczy.

Apple wprowadzi kilka produktów z ekranami mini LED – pierwszy będzie iPad Pro

Kuo poinformował, że Apple zamierza wprowadzić co najmniej sześć iPadów i komputerów Mac z wyświetlaczami mini LED, a ma się to zdarzyć do końca 2021 roku. Pierwsza partia ekranów, która pojawi się pod roku będzie przeznaczona dla nowego iPada Pro. Wcześniej spekulowano, że takie wyróżnienie trafi do odnowionego MacBooka Pro lub iMaca.

iPad Pro mini LED

Kuo był jednym z pierwszych, który przewidział harmonogram wypuszczenia urządzeń z ekranami mini LED, mówiąc w marcu, że 12,9-calowy iPad Pro, 10,2-calowy iPad, 7,9-calowy iPad mini, 27-calowy iMac Pro, odświeżony 16-calowy MacBook Pro i nowy 14-calowy MacBook Pro zadebiutują z tą technologią do końca 2020 roku. Całość została jednak przesunięta na kolejny rok, z uwagi na panującą pandemię COVID-19.

Jakie są zalety ekranów mini LED?

Wyświetlacze mini LED, które używają od 1000 do 10000 pojedynczych diod LED, mogą oferować głębszą, ciemniejszą czerń, jaśniejsze jaśniejsze, bogatsze kolory i lepszy kontrast w porównaniu z tradycyjnymi ekranami opartymi na diodach LED, chociaż technologia ta znacznie zwiększa koszt produkcji. Wyświetlacze nowego typu pozwolą na cieńsze i lżejsze konstrukcje, oferując jednocześnie wiele zalet wyświetlaczy OLED używanych w najnowszych iPhone’ach, w tym szeroką gamę kolorów, wysoki kontrast i zakres dynamiczny oraz lokalne przyciemnianie w celu uzyskania prawdziwej czerni. 

Źródło: Appleinsider, MacRumors

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)