Android 11 dla Android TV

Android 11 dla Android TV – Google wypuszcza nowy system

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Android 11 dla Android TV został właśnie ogłoszony przez Google. Nie ma co jednak świętować, bo zanim nowy system trafi na odbiorniki telewizyjne, może minąć jeszcze sporo czasu. Niewykluczone także, że będziemy go widzieli pod inną nazwą. W końcu firma ostatnio zabrała się za porządki, a jakiś czas temu pojawiły się informacje, że nazwa Android zniknie z systemu przeznaczonego na telewizory.

Android 11 dla Android TV

Android 11 dla Android TV
Android 11 dla Android TV

Oficjalna premiera systemu Android 11 w wersji na urządzenia mobilne odbyła się niedawno. Google pracowało nad nią dość długo, ale nie oznacza to, że zapomniano o wersji na smartTV. Android 11 dla Android TV jest już gotowy. To niestety nie oznacza, że system od razu pojawi się na telewizorach, które mają już zainstalowaną obecną wersję. Na aktualizację trzeba będzie pewnie sporo poczekać. Ile dokładnie? Tego Google nie precyzuje, ale patrząc na to, jak to wygląda w kwestii smartfonów, odpowiedź jest oczywista. Trzeba będzie długo czekać.

Co nowego przynosi Android 11 dla Android TV? Jedną z ważniejszych funkcji będzie tutaj wsparcie dla ALLM (Auto Low Latency Mode). Chodzi o możliwe jak najmniejsze opóźnienie wyświetlania obrazu na telewizorze eliminując post-processing. Funkcja jest związana z HDMI 2.1 i z pewnością gracze przyjmą ją z otwartymi rękoma. Do tego ma dochodzi znaczna poprawa wydajności oraz zarządzenie pamięcią. Niedziałające czy niepotrzebne procesy mają być zamykane szybciej i sprawniej, co z pewnością przyda się każdemu, kto korzysta często z funkcji smart w telewizorze. Mają pojawić się także aktualizacje w tle czy nowe oprogramowanie dla tunera. Do tego dojdzie nowy kodek o niskim opóźnieniu czy wsparcie dla kontrolerów od Nintendo Switch Pro, czy Steam.

Zobacz też: Nokia 8.3 5G oficjalnie zadebiutowała – co oferuje?

Niewykluczone też, że niedługo zamiast Android TV, będziemy mieli Google TV. Takie informacje o zmianie nazwy pojawiały się już w przeszłości. W związku z tym, że premiera nowej przystawki do telewizora ma odbyć się niedługo, to możliwe, że Google się na to w końcu oficjalnie zdecyduje.

Źródło: Google Developers Blog

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy