ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy Watch 3

Galaxy Watch3 względem Galaxy Watch – Samsung pokazuje rozwój swoich zegarków

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Galaxy Watch3 to najnowszy reprezentant flagowych smartwatchy od Samsunga. W międzyczasie Koreańczycy rozwijali głównie serię Galaxy Watch Active, która była bardziej delikatna za sprawą braku obrotowego pierścienia. Ten jednak w tym roku wrócił i Samsung postanowił pokazać, co się zmieniło w stosunku do poprzednikaGalaxy Watch. Dwa lata różnicy, poniekąd zgubiony jeden z numerów, więc nowości powinny być z miejsca widoczne. Jednak z drugiej strony rynek inteligentnych zegarków nie rozwija się tak szybko, jak smartfonów, a nawet tabletów.

Galaxy Watch3 kontra poprzednik, Galaxy Watch – kluczowe zmiany według Samsunga

Dlatego stworzenie stosownej infografiki przez Samsunga wydaje się zrozumiałym ruchem – w końcu na pierwszy rzut oka, po co przepłacać? Jednak okazuje się, że Galaxy Watch3 kryje w sobie więcej w mniejszym opakowaniu. To pierwsza różnica, którą Samsung wyraźnie zaznacza. Mniejsze ramki i większy wyświetlacz (w większej wersji) pokazują, że jednak smartwatche nie leżą daleko od smartfonów. Samo wykonanie też się zmieniło – przede wszystkim pasek nie jest już gumowy, bo może być skórzany lub metalowy. Do tego koperta dostępna jest w dwóch wersja – stal nierdzewna lub tytanowa. Kolejna istotna zmiana to obecność modułu EKG, który przez te dwa lata okazał się ważnym elementem wyposażenia inteligentnych zegarków.

Zobacz też: Masz Apple Watcha? Niektórzy zarabiają na tym.

W ten sposób dowiadujemy się, że Galaxy Watch3 to lepiej zaprojektowany smartwatch względem swojego poprzednika. Wykorzystanie lepszych materiałów i bardziej rozbudowanych czujników to następny punkt, którym Samsung chce zachęcić do swojej najnowszej propozycji. Poniekąd wydanie powyższej infografiki przypomina o możliwościach inteligentnego zegarka Koreańczyków tuż po premierze nowych Apple Watchy. Co byście wybrali dla siebie?

Źródło: Samsung

Sprawdź najnowsze wpisy