Oppo to bardzo lubiana firma, która od początku 2019 roku działa także w Polsce. Tak się składa, że producent obchodzi w tym miesiącu swoje 16 urodziny. Gigant przebył długą drogę, by znaleźć się tu, gdzie znajduje się teraz. Z okazji tego wyjątkowego wydarzenia, marka zdecydowała się udostępnić kilka bardzo ciekawych statystyk na swój temat. Przyjrzyjmy się im.

16 urodziny Oppo – od początku wiele się zmieniło

16 urodziny Oppo

Firma Oppo powstała 16 lat temu. Jej pierwszym produktem był telefon Oppo A103, określany też mianem „uśmiechniętej buźki” za sprawą wzoru na pleckach. Gigant stopniowo rozbudowywał swoje portfolio i dodawał do niego nowe urządzenia – obecnie sprzedaje m.in. smartfony, słuchawki bezprzewodowe i smartwatche. Aktualnie Oppo działa w ponad 40 krajach i regionach oraz posiada 6 instytutów badawczych i 4 centra badawczo-rozwojowe. Z produktów firmy korzysta już łącznie 350 milionów osób na całym świecie.

Zobacz także: Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany

Przechodząc dalej, Oppo posiada dokładnie 19357 przyznanych patentów, a ponadto aż 85% produktów firmy jest produkowanych w jej własnych fabrykach. Wśród swoich znaczących osiągnięć Chińczycy wymienili też wprowadzenie do Europy pierwszego smartfona z obsługą 5G (Oppo Reno 5G) i opracowanie technologii szybkiego ładowania o mocy 125 W, pozwalającej na naładowanie smartfona do pełna w zaledwie 5 minut. Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć firmie kolejnych bardzo owocnych 16 lat. Biorąc pod uwagę jej stabilny rozwój, przyszłość rysuje się jasnych barwach. Osoby chcące dowiedzieć się więcej na temat historii Oppo odsyłam do tekstu Łukasza.

Źródło: Oppo

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.