ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Koniec produkcji Nintendo 3DS

Nintendo zakończyło produkcję jednej ze swoich najpopularniejszych konsol

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Zostało to zorganizowane raczej po cichu. Obyło się bez większych ogłoszeń i przedstawiania stanowiska firmy w tej sprawie. Z drugiej strony Nintendo raczej się z tym nie kryje, ponieważ informacja o końcu produkcji jest dostępna na jej stronie internetowej różnych produktów z tej rodziny. Na świecie nie powstanie już ani jeden egzemplarz żadnego z przedstawicieli rodziny konsol Nintendo 3DS. Dla wielu osób była to ostatnia prawdziwa kieszonsolka firmy. 

Koniec produkcji Nintendo 3DS

Koniec produkcji Nintendo 3DS

Nintendo 3DS to nie tylko dość archaiczna konstrukcja do grania z nie najlepszym pomysłem na 3D. Chociaż akurat w czasie, kiedy powstała 3D było w modzie, więc trudno się dziwić Japończykom, że je dodali. W 2010 roku uchodziło to za technologię przyszłości. Tym, co przeważa o popularności 3DS-a jest bogata biblioteka świetnych gier, chociaż dla mnie najważniejszą serią zawsze były Pokemony. To właśnie na gry z tej serii według statystyk konsoli przeznaczyłem łącznie 1784 godzin, czyli 74 dni i 8 godzin. Oczywiście w ciągu wielu lat, ale i tak brzmi to niepokojąco, kiedy się patrzy na te liczby. W końcu deklaracja: Cześć, nazywam się Paweł i spędziłem łącznie ponad dwa miesiące swojego życia, tocząc walki Pokemonów, brzmi jak coś, co może wzbudzić poważny niepokój w słuchaczu. To była jednak dobra zabawa, zwłaszcza walki przez internet z graczami z całego świata. 

Zobacz też: Rynek procesorów mobilnych w 2Q 2020 – Qualcomm musi się wziąć w garść

Ja mam oczywiście stosunkowo nowego członka rodziny 3DS, czyli model New Nintendo 3DS. Samych konsol jest jednak o wiele więcej. W skład rodziny wchodzą:

  • Nintendo 3DS
  • Nintendo 3DS XL
  • New Nintendo 3DS
  • New Nintendo 3DS XL
  • Nintendo 2DS
  • Nintnendo 2DS XL

Wyjątkowa na tle reszty jest zwłaszcza ta przedostatnia. To jedyny model, który się nie składa i stanowi jednolitą bryłę. Trudno tu więc mówić o kieszonsolce, ponieważ niewiele jest kieszeni, do których się zmieści. Dlaczego Nintendo to robi? No cóż, Switch to świetna konsola, która jest jednocześnie konstrukcją stacjonarną, jak i mobilną. Mimo wszystko 3DS to o wiele lepsza kieszonsolka. W końcu włożenie Switcha nawet w wersji Lite do kieszeni nie jest łatwym zadaniem. Nie wiadomo kiedy Nintendo postanowi zamknąć sklep z aplikacjami. Powinniśmy jednak być gotowi także na taką ewentualność. Dlatego też cieszy fakt, że powstał emulator 3DS-a na Androida, czyli Citra

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy