Google ogłosiło uruchomienie nowej Platformy Aplikacji Biznesowych, która łączy zarządzanie API z rozwijaniem aplikacji bez kodu, a także automatyzacją i wglądem w dane. Nowa platforma zapewni organizacjom spójny sposób korzystania z usług, danych i funkcjonalności za pośrednictwem interfejsów API. Jednocześnie umożliwi pracownikom nietechnicznym szybkie tworzenie aplikacji opartych na danych bez żadnego kodowania.

Google umożliwi tworzenie aplikacji bez pisania kodu

Google umożliwi tworzenie aplikacji bez pisania kodu
Fot. Google

Google podaje, że Platforma Aplikacji Biznesowych opiera się na inwestycjach Google Cloud w zarządzaniu API Apigee i rozwoju aplikacji bez kodowania AppSheet. Gigant planuje również dodać nowe funkcje do platformy, które wykorzystają jego doświadczenie w zakresie architektury hybrydowej i wielochmurowej. Wykorzysta także Sztuczną Inteligencję i uczenie się maszynowe. Oprócz Platformy Aplikacji Biznesowych, Google Cloud ogłosiło również uruchomienie bety dla swojej nowej zarządzanej oferty API Gateway. Dodatkowo AppSheet Automation jest teraz ogólnie dostępny.

Zobacz też: Najważniejsze premiery gier w październiku 2020 – na te tytuły warto czekać!

API Gateway pozwala programistom na zabezpieczenie i zarządzanie ich interfejsami API zbudowanymi na silnikach obliczeniowych, GKE, App Engine. Wszystko to bez konieczności pisania kodu dla różnych punktów końcowych. Nowa oferta Google Cloud jest oparta na Envoy i zawiera takie funkcje jak uwierzytelnianie, walidację kluczy i ograniczanie szybkości działania. API Gateway jest obecnie dostępny w wersji beta. Wiceprezes i dyrektor generalny Business Application Platform w Google Cloud Amit Zavery przedstawił dalsze informacje na temat nowości firmy. Oto co możemy przeczytać w jednym ze wpisów na blogu:

Dzięki tym nowościom, Google Cloud koncentruje się na umożliwieniu przedsiębiorstwom wzięcia innowacji poza sferę IT i przyspieszenia transformacji cyfrowej. Jesteśmy przekonani, że nowa kategoria platform aplikacji biznesowych pomoże wzmocnić pozycję zarówno technicznych, jak i branżowych programistów z podstawową zdolnością do tworzenia i rozszerzania aplikacji, budowania i automatyzacji przepływów pracy oraz łączenia i modernizacji aplikacji.

Źródło: TechRadar

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.