ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Archos 101 G9 w wersji turbo trafił do sprzedaży

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy
ArchosG9

Informacje na temat tabletu Archos 101 G9 od samego początku wzbudzały ogromne zainteresowanie wśród osób interesujących się urządzeniami z Androidem. Tablet poza atrakcyjną specyfikacją techniczną miał również wyróżniać się bardzo przystępną ceną. Do sprzedaży trafiła nowa – mocniejsza – wersja tego urządzenia.

Tablety francuskiego producenta raczej nie należały do zbytnio wyróżniających się na rynku. Tegoroczna zapowiedź dotycząca wprowadzenia do sprzedaży dwóch wersji tabletów w różnych konfiguracja sprzętowych sprawiła, że Archos znalazł się w centrum zainteresowania. Wszystkie urządzenia miały działać pod kontrolą systemu Honeycomb.

Największe zainteresowanie wzbudzał Archos 101 G9, który miał być wyposażony w ekran o przekątnej 10,1 cala oraz rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Pierwsze sztuki, które trafiły na rynek dysponowały dwurdzeniowym procesorem TI OMAP4, taktowanym z częstotliwością 1 GHz.

Do sprzedaży trafił właśnie identyczny model, który oferuje nieco wydajniejszy procesor – 1,2 GHz. Wersją tą będą z pewnością zainteresowani użytkownicy, którym zależy na tym, aby ich urządzenie było możliwie jak najbardziej wydajne – szczególnie podczas korzystania z bardziej wymagających gier i aplikacji.

Tablet działa pod kontrolą najnowszej wersji Honeycomba 3.2 – osoby, które liczą na to, że urządzenie szybko otrzyma aktualizację do Androida 4.0 mogą być nieco rozczarowane, ponieważ producent jest znany z dość opieszałego podejścia to kwestii aktualizacji. Nawet jeżeli wkrótce padnie konkretna deklaracja ze strony Archosa, to do wyznaczonego terminu trzeba będzie doliczyć kilka dodatkowych tygodni lub miesięcy.

Standardowo urządzenie jest wyposażone w moduł WiFi, jednak osoby, którym zależy na łączności 3G mają możliwość zakupienia specjalnego modemu. Koszt tego dodatkowego elementu? 49.99 euro.

Pozostając przy cenie – ile trzeba będzie wydać na bardziej wydajną wersję Archosa 101 G9? Cena w przypadku Wielkiej Brytanii wynosi 299 funtów. W pozostałych państwach Europy, Archos ustalił cenę na poziomie 349.99 euro. Po przeliczeniu powyższych kwot na złotówki okazuje się, że urządzenie będzie kosztować ok. 1600 złotych.

źródło: Phandroid

Sprawdź najnowsze wpisy