Najnowsze narzędzie zakupowe Amazon AR pozwoli klientom zobaczyć meble i inne elementy wystroju domu ich przestrzeni domowej, zanim jeszcze zdecydują się na zakup. Można będzie z niego skorzystać zarówno w aplikacjach mobilnych dla iOS i Androida, jak i na przeglądarce PC. Chociaż w tym drugim wypadku wskazany jest tablet z aparatem z tyłu. Oczywiście podgląd przy pomocy laptopa z kamerką umieszczoną z przodu także ma być możliwy, jednak korzystanie z takiej opcji byłoby niezwykle trudne. Inaczej ma się sprawa z wykorzystaniem istniejących już zdjęć.

Amazon Room Decorator

Amazon Room Decorator

Opcja, o wdzięcznej nazwie Room Decorator, pozwoli zobaczyć wiele przedmiotów jednocześnie. Można z zobaczyć wiele przedmiotów w skali i jednocześnie. Dodatkowo można dokonać poglądy nie tylko w czasie rzeczywistym. Aplikacja umożliwi korzystanie także z gotowych zdjęć naszego domu. Funkcja Room Decorator współpracuje z tysiącami mebli, w tym z produktami innych firm. Można z niej skorzystać, jeśli pod kwalifikującymi się produktami znajduje się dedykowany przycisk. Można tak umeblowane pokoje zapisywać i katalogować. Dzięki czemu będziemy mogli dopasować optymalny zestaw mebli i sprzętów, który nie tylko będzie funkcjonalny, ale także współgrał ze sobą na gruncie estetycznym.

Zobacz też: 2-letni abonament NordVPN dostępny 68% taniej, ale tylko przez ograniczony czas – warto się skusić!

Amazon wypuścił podobne narzędzie do zakupów AR w 2017 roku. Jednak w danym momencie można było oglądać tylko jeden element w przestrzeni. Amazon posiada również internetowy Showroom, który pozwala na umieszczanie przedmiotów w wirtualnym pokoju, aby sprawdzić, czy pasują do siebie lub, czy się ze sobą nie kolidują. Narzędzie to zostało zbudowane przez zespół meblowy firmy Amazon. Room Decorator został stworzony przez zespół wyszukiwania wizualnego firmy Amazon. Początkowo usługa ta będzie jedynie w USA i tylko dla klientów z iOS. Z czasem ma to się jednak zmienić i trafić do wszystkich użytkowników na wszystkich platformach.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.