Instrukcja

Amazon dba o środowisko, więc buduje forty z kartonu dla kotów

2 minuty czytania
Komentarze

Amazon dba o środowisko, a przynajmniej próbuje zmniejszyć zużycie kartonowych opakowań. Oprócz tego firma wpadała na pomysł, który nie jest wprawdzie nowy, ale dalej jest interesujący. Chce zachęcić swoich klientów do tego, by wykorzystywali kartony do budowania fortów dla ich zwierzaków. Podobne rozwiązanie jakiś czas temu zaproponował Samsung i wygląda na to, że takich inicjatyw będzie coraz więcej.

Amazon dba o środowisko

Ochrona środowiska dla wielkich korporacji zawsze była tematem, który te chętnie podejmowały. Mistrzem w mówieniu o tym, jest Apple, ale nie tylko firma z Cupertino ma coś w tej kwestii do powiedzenia. Także Amazon dba o środowisko, a przynajmniej takie ma plany. Firma co roku wysyła ze swoich magazynów miliardy przesyłek, które są pakowane w kartony. I choć większość z nich nadaje się już do recyklingu, to i tak mówimy tutaj o ogromnym zużyciu materiałów. Na tyle dużym, że Amazon postanowił wystartować z nową kampanią, która ma zachęcać do wykorzystania kartonowych opakowań do innych celów.

W tym przypadku postawiono na akcesoria dla zwierzaków. Film oraz cała kampania utrzymana jest humorystycznym tonie, bo oprócz fortu dla kota, można zrobić dla niego także samochód czy kostium robota. Jednak Amazon do tematu ekologii podchodzi poważnie. Do 2040 roku zamierza być firmą, która będzie mogła pochwalić się zerową emisją dwutlenku węgla. Już teraz prowadzone są prace, by ślad węglowy był jak najmniejszy. To poniekąd wymóg przepisów, ale także sama chęć tego, by być bardziej eco-friendly.

Zobacz też: Najlepsze seriale na lato – co oglądać?

Tego typu inicjatywy wyglądają trochę jak żart, ale jest w nich całkiem sporo sensu. Sam recykling może nie być wystarczający, a bądźmy też szczerzy, zapewne nie każdy, kto otrzyma paczkę od Amazonu, traktuje karton tak, jak powinien. Jeżeli choć niewielki procent z tych, którzy odbierają przesyłki, wykorzysta karton do zbudowania zabawki dla kota, świat będzie odrobinę ciekawszy. I zdrowszy.

Źródło: Amazon / EnGadget

Motyw