ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
GeForce MX450

NVIDIA wprowadza układ graficzny GeForce MX450 do laptopów

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

W oczekiwaniu na nowe karty graficzne GeForce RTX 3000 NVIDIA postanowiła zaskoczyć i wprowadziła na rynek model GPU, którego nikt się nie spodziewał. GeForce MX450, bo o nim właśnie mowa, to kolejna wersja znanego z laptopów układu mobilnego. Producent zaprezentował kilka szczegółów specyfikacji, którą otrzyma nowe mobilne GPU. Czy jest na co czekać?

GeForce MX450 to nowa propozycja karty graficznej, która trafi do laptopów od października

GeForce MX450

Na pewno do czasu premiery RTX-ów 3000, GeForce MX450 będzie kartą jedyną w swoim rodzaju. Wszystko za sprawą tego, że NVIDIA zdecydował wyposażyć swoje nowe mobilne GPU w interfejs PCIe 4.0. Ze strony producenta wynika, że będzie to pierwszy układ mobilny korzystający z tego rozwiązania. Należy się więc spodziewać, że GeForce MX450 będzie łączony głównie z czekającymi na premierę procesorami Intel 11 generacji. Będą to bowiem pierwsze mobilne procesory wspierające interfejs PCIe 4.0. Czy jednak nowa propozycja od NVIDII pozwoli na komfortową grę w nowsze tytuły na tańszych laptopach? Patrząc na wydajność, jaką oferowały modele poprzedniej generacji to nie powinniśmy na to liczyć. Oczywiście producent z pewnością zdecydował się na usprawnienie swojej najtańszej propozycji tak, aby wypadła ona lepiej od zintegrowanych rozwiązań konkurencji. Należy jednak pamiętać, że na rynku laptopów mamy dużo konstrukcji z GeForce GTX 1650.

Zobacz też: Facebook uległ reżimowi totalitarnego kraju – użytkownicy są wściekli, a firma żałuje

Niestety na tę chwilę nie znamy żadnych szczegółów dotyczących specyfikacji tego GPU. Producent pochwalił się jedynie, że GeForce MX450 ma oferować wyższą wydajność od starszego modelu. Sami przyznacie, że nie jest to zbyt duże osiągnięcie, wszak w wielu przypadkach zintegrowane układy od AMD były wydajniejsze od MX350. Wiadomo jednak, że nowy model tej niskobudżetowej karty graficznej pojawi się w dwóch wariantach. Jeden z nich wyposażony będzie w pamięci GDDR5, drugi natomiast z szybszymi pamięciami GDDR6. W obu wariantach GPU nie zmieni się natomiast ilość pamięci – będzie to w dalszym ciągu 2 GB, co w obecnych czasach jest wartością bardzo małą. Według informacji NVIDII pierwsze laptopy z kartą GeForce MX450 mają pojawić się już w październiku.

Sprawdź najnowsze wpisy