ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
mBank zabiera konta użytkownikom

mBank niczym Janosik – zabiera konta jednym i daje drugim

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Mogłoby się wydawać, że po ostatniej wpadce mBank będzie bardziej ostrożny. Oczywiście obyło się wtedy bez większych konsekwencji. Ot, ludzie dostali dziwne powiadomienia i system chwilowo się zawiesił. Jednak niemal wszyscy podeszli do tego z dużą dozą humoru. Jednak tym razem tak zabawnie już nie będzie. Jak donosi portal Zaufana Trzecia Strona, mBank znów ma problemy z systemem, chociaż o wiele poważniejsze. Tym razem przypisuje on nowym użytkownikom konta już istniejących i pozbawia dostępu do nich tych drugich.

mBank zabiera konta użytkownikom i daje innym

mBank zabiera konta użytkownikom

Brzmi to, jak ponury żart. Bank najzwyczajniej w świecie pozbawia użytkowników dostępu do ich konta i pieniędzy. Jednocześnie przekazuje je oraz środki na nim się znajdujące nowemu użytkownikowi. Co więcej, jak donosi jedna z użytkowniczek, bank pozbywa się z systemu jakichkolwiek danych dotychczasowego użytkownika. To oznacza, że odkręcenie tego procesu jest dość trudne, ponieważ konsultanci na infolinii stwierdzają, że dana osoba nie ma konta w mBanku. Oczywiście poza oszczędnościami życia można stracić także długi. Dobrym przykładem jest Pani Justyna, której bank odebrał… kredyt:

mBank zabiera konta użytkownikom

Zobacz też: Facebook testuje wyłącznik kłamstw – jednak kto ustali, co jest prawdą?

Portal Zaufana Trzecia Strona zapytał mBank o komentarz w tej sprawie. Bank wystosował następujący komunikat:

Na skutek błędu niewielka grupa klientów mogła zobaczyć informacje dotyczące innych osób. Ze względów bezpieczeństwa natychmiast ograniczyliśmy dostęp do serwisu. Pieniądze klientów są bezpieczne. Z każdą z osób, której ten problem dotyczy kontaktujemy się indywidualnie. Podjęliśmy wszystkie kroki, jakich wymaga od nas prawo, interes i bezpieczeństwo klientów. Bardzo serdecznie przepraszamy wszystkich klientów, których ten problem dotknął.

Osoby, których ten problem dotknął, powinny więc odzyskać swoje konta i znajdujące się na nich środki. Chociaż tymczasowo zostały od nich odcięte. Nawet Pani Justyna powinna wkrótce odzyskać swój kredyt, chociaż podejrzewam, że zbytnio za nim nie tęskni.

Źródło: Zaufana Trzecia Strona

Sprawdź najnowsze wpisy