Walka Epic Games z Apple przybiera na sile. Po wydaniu parodii reklamy Apple z 1984 roku twórca gry wideo zadaje teraz kolejny cios w technologicznego giganta. Organizuje on bowiem 23 sierpnia, czyli w niedzielę, turniej #FreeFortnite Cup. Dodatkowo Epic ogłosił, że użytkownicy iOS pozostaną w tyle z wydarzeniami w grze. Kiedy inni gracze rozpoczynają 27 sierpnia czwarty sezon rozgrywek, to oni pozostaną w drugim rozdziale trzeciego sezonu.

Epic FreeFortnite Cup

Epic FreeFortnite Cup

Firma ogłosiła swój turniej w następujący sposób:

Bawcie się dobrze podczas ostatniej walki o Królewskie Zwycięstwo wraz ze znajomymi grającymi na wszystkich platformach podczas Pucharu #FreeFortnite w najbliższą niedzielę 23 sierpnia. Wskakujcie do gry, by otrzymać szansę na zdobycie większej liczby nagród niż kiedykolwiek dotąd, w tym nowego stroju Kwaśny Krezus, sprzętu gamingowego i wyjątkowych ciuchów.

Jeśli używacie urządzeń z iOS i nie załapiecie się na premierę Sezonu 4 w Rozdziale 2, impreza będzie trwać dalej na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC, Mac i GeForce Now. Gra będzie również dostępna przez aplikację Epic Games dostępną pod adresem epicgames.com oraz przez Samsung Galaxy Store. Dołączcie do walki z @AppStore w mediach społecznościowych, używając hasztagu #FreeFortnite.

Wszyscy wasi znajomi. Fantastyczne nagrody. I jedno zgniłe jabłko. Czas na Puchar #FreeFortnite.

Zobacz też: Czwartkowa aktualizacja biblioteki Netflixa – „Biohakerzy” i inne nowości

Epic FreeFortnite Cup

Jeśli chodzi o nagrody, to 20 tysięcy osób z najlepszymi wynikami dostanie czapkę z daszkiem sugerującą solidarność w walce z Apple. Firma podkreśla, że jest to produkt fizyczny, a nie strój w grze. Pozostałe nagrody również mają zniechęcić graczy do zabawy za pośrednictwem sprzętu Apple. Są to konsole do gier, komputery, oraz smartfony i tablety z Androidem. Te trafią do 1200 najlepszych graczy na całym świecie. Epic przygotował ich listę: 

  • Alienware Gaming Laptop®
  • Samsung Galaxy Tab S7®
  • OnePlus 8 – 90 FPS na telefonie
  • PlayStation 4 Pro®
  • Xbox One X®
  • Nintendo Switch®

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie turnieju. Podejrzewam jednak, że gracze na iOS mogą, z resztą słusznie, czuć żal o odcięcie ich od nowego sezonu nie do Apple, ale właśnie do Epica.

Źródło: Epic

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.