Jednym z problemów pierwszego świata jest wprowadzanie hasła do Wi-Fi w nowym urządzeniu. Jeśli jest ono skomplikowane i złożone, czyli takie, jakie być powinno, to może być to upierdliwe. Próbujemy to robić raz po raz, mając nadzieję, że nie popełnimy żadnych błędów. Oczywiście trudno tu mówić o czymś, co odbija się jakoś szczególnie negatywnie na życiu. Jednak skoro można rozwiązać ten problem, to czemu mamy tego nie robić? Z takiego założenia wyszło Google, umożliwiając współdzielenie haseł pomiędzy Androidem a Chrome OS.

Android i Chrome OS współdzielenie haseł Wi-Fi

Android i Chrome OS współdzielenie haseł Wi-Fi

Google zaczęło eksperymentować z możliwościami uproszczenia tego procesu w zeszłym roku. Wtedy to system operacyjny Chrome OS w wersji Canary rozpoczął synchronizację haseł do sieci Wi-Fi z innymi urządzeniami. Ta funkcja nigdy nie była szeroko rozpowszechniona. Dlatego wiele osób uznało, że jej rozwój został wstrzymany a pomysł porzucony, co dość często w przypadku testów ma miejsce. Na szczęście tak się nie stało. Okazało się, że Google pracuje nad nowym, ulepszonym rozwiązaniem do synchronizacji Wi-Fi dla systemu operacyjnego Chrome. No dobrze, ale dlaczego nowym? Opis przecież pasuje do wspomnianej wyżej funkcji. 

Zobacz też: Huawei ma podobno zapas procesorów na długie lata. Jednak nie dla smartfonów

Otóż istnieją pewne kluczowe różnice między tymi rozwiązaniami. Metoda, którą przyjrzeliśmy się w zeszłym roku, wykorzystywała proces synchronizacji zakładek do wymiany informacji w sieci Wi-Fi. To natomiast oznaczało, że trzeba było być podłączonym do Internetu, aby działała. Nie ma to większego sensu w sytuacji, kiedy chcemy się połączyć z nową siecią Wi-Fi właśnie po to, aby uzyskać dostęp do internetu. Na szczęście, tym razem sprawy mają się inaczej. Teraz Chrome OS będzie korzystać z usługi Connected Devices, która wkrótce stanie się Phone Hubem. Oznacza to, że dane konfiguracyjne Wi-Fi będą wymieniane przez Bluetooth. Niestety, funkcja ta w wersji stabilnej ma zadebiutować dopiero w Chrome 92. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość. Dużo cierpliwości.

źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.