Rządowa e-usługa Historia Pojazdu bije w te wakacje rekordy popularności – tak wynika z danych, które podało właśnie Ministerstwo Cyfryzacji. Jeszcze nigdy w tym roku nie zanotowała ona takiego zainteresowania.

Rekordy popularności e-usługi „Historia Pojazdu”

Dzięki e-usłudze Historia Pojazdu możemy sprawdzić m.in. czy auto, które chcemy kupić, nie miało cofanego licznika lub nie zostało ukradzione. Sprawdzić można zarówno samochody zarejestrowane w Polsce, jak i w wielu innych krajach. Potrzebujemy jedynie numeru rejestracyjnego, numeru VIN oraz daty pierwszej rejestracji. W przypadku aut zarejestrowanych w innym kraju niż Polska trzeba jeszcze mieć Profil Zaufany.

Jak dokładnie przedstawia się popularność e-usługi Historia Pojazdu w tym roku? Oto dane przedstawiające, ile razy Polacy skorzystali z niej w danym miesiącu:

  • styczeń – 13 116 292
  • luty – 13 244 929
  • marzec – 12 040 113
  • kwiecień – 11 489 513
  • maj – 18 206 327
  • czerwiec – 21 990 077
  • lipiec – 27 111 032

Czytaj także: Te aplikacje to must have dla osób, które wyjeżdżają na wakacje w 2020 roku

Resort Cyfryzacji przypomina też o innych e-usługach związanych z motoryzacją i podróżowaniem, które mogą przydać się w wakacje, ale nie tylko. Chodzi o usługi pozwalające sprawdzić swoje punkty karne, podstawowe informacje o autobusie, którym podróżujemy, a także zgłosić zbycie lub nabycie pojazdu. Do skorzystania z tych usług przyda się Profil Zaufany.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.