Bank ING poinformował, że możliwość korzystania z Google Pay jest już dostępna dla firm z kontami w tym banku. Klienci biznesowi posiadający karty firmowe mogą więc w prosty sposób płacić telefonem.

Google Pay dla firm w banku ING jest dostępne – szczegóły

Użytkownicy kart wydanych dla spółek prowadzących pełną księgowość i samorządów mogą dodać do Google Pay wszystkie typy kart firmowych. Co natomiast ze spółkami działającymi na zasadzie uproszczonej księgowości, a także z właścicielami i pełnomocnikami jednoosobowych działalności gospodarczych? Ci mogą dodać następujące karty debetowe: Visa Business zbliżeniowa oraz Mastercard Business zbliżeniowa.

Google Pay to aplikacja pozwalająca płacić smartfonem z systemem Android. Wystarczy telefon z Androidem w wersji 5.0 lub nowszej oraz moduł NFC w urządzeniu. Żeby dodać kartę firmową do Google Pay, należy pobrać aplikację, dodać w niej kartę oraz potwierdzić dane. Konieczne jest jeszcze zaakceptowanie warunków korzystania z Google Pay. Rozwiązanie zapewnia bezpieczną formę płatności – dane karty w telefonie są zaszyfrowane i zabezpieczone.

Czytaj także: Aplikacja banku ING ma najwyższe oceny od użytkowników, ale konkurencja nie śpi

ING Bank Śląski przypomina również, że od roku klienci biznesowi banku mogą korzystać z płatności mobilnych Apple Pay. Na Google Pay firmom z kontami w ING przyszło poczekać nieco dłużej, ale teraz obydwie opcje są już dostępne.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.