ZTE Axon 20 5G data premiery

ZTE Axon 20 5G pierwszym smartfonem z aparatem pod wyświetlaczem – znamy datę premiery

2 minuty czytania
Komentarze

O ZTE Axon 20 5G wiemy już praktycznie wszystko dzięki licznym przeciekom. Jednak dopiero teraz producent oficjalnie ogłosi, że wypuści na rynek pierwszy masowo produkowany smartfon z aparatem fotograficznym schowanym pod wyświetlaczem. Przy okazji podał także datę premiery tego urządzenia. Ta odbędzie się 1 września.

ZTE Axon 20 5G data premiery

ZTE Axon 20 5G data premiery

Do tej pory stosowano wcięcia i otwory w wyświetlaczach. Niektórzy jak Oppo czy Xiaomi starali się udoskonalać wysuwane moduły aparatu. Jednak ZTE słusznie zauważa, że wszyscy główni gracze w branży pracowali nad aparatami schowanymi za wyświetlaczem. Mimo to właśnie tej firmie jako pierwszej udało się to osiągnąć. Pierwsze sugestie na ten temat pojawiły się jeszcze w zeszłym miesiącu. Jednak to w poprzednim tygodniu do sieci wyciekła pełna specyfikacja ZTE Axon 20 5G. Smartfon sam w sobie robi pozytywne wrażenie, jednak to właśnie aparat jest jego kluczowym elementem. Miejmy tylko nadzieję, że technologia ta poprawiła się od czasu, gdy ostatnio widzieliśmy ją w prototypie Oppo

Zobacz też: Mark Zuckerberg ma ponad 100 mld dolarów – na świecie są tylko 2 osoby bogatsze od niego

Zaskakujące jest jednak to, że pierwszy nie okazał się Huawei. W końcu to właśnie on podpisał umowę na wyłączność z producentem ekranów umożliwiających taką technologię. Te były już podobno gotowe do masowej produkcji. Visionox, czyli firma za nimi stojąca już tylko czekała na pierwsze zamówienia. Możliwe jednak, że wynika to z obecnej trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się chiński producent smartfonów. Wielkim nieobecnym jest także Xiaomi, które prezentowało swoje rozwiązanie jeszcze w zeszłym roku. No cóż, okazuje się, że to nie przechwałki decydują o pierwszeństwie. 

Źródło: Engadget

Motyw