Mark Zuckerberg ma już ponad 100 mld dolarów – mowa tu o jego osobistym majątku. Tak wynika z analiz amerykańskich mediów. Na świecie prawdopodobnie tylko trzy osoby dysponują majątkiem o wartości ponad 100 mld dolarów – Zuckerberg jest najbiedniejszy z całej trójki.

Zuckerberg ma ponad 100 mld dolarów, ale są bogatsi od niego

zuckerberg 100 mld dolarów

Świetne wyniki finansowe Mark Zuckerberg zawdzięcza m.in. rosnącemu kursowi Facebooka. Akcje popularnego portalu społecznościowego podrożały ostatnio o ok. 6%. Według analityków dobre wyniki Facebooka to rezultat usługi Reels będącej częścią Instagrama, który z kolei jest częścią imperium Facebooka.

Na całym świecie są prawdopodobnie tylko trzy osoby, których majątek przekracza 100 mld dolarów. Zuckerberg zajmuje najniższy stopień na podium. Drugi jest Bill Gates – twórca Microsoftu ma 120 mld dolarów. Najbogatszy człowiek świata to Jeff Bezos – majątek szefa Amazona szacuje się na 190 mld dolarów. Wśród najbogatszych osób nie brak postaci znanych w świecie nowych technologii. W pierwszej dziesiątce najbardziej majętnych ludzi są m.in. Elon Musk (szef Tesli) oraz twórcy Google’a. Obecnie wiele im jednak brakuje do magicznej granicy 100 mld dolarów.

Czytaj także: Instagram Reels startuje, czyli zżynania ciąg dalszy i strach przed TikTokiem

Usługa Reels może wyjątkowo korzystnie wpływać na wyniki Facebooka. Jest to pewnego rodzaju konkurencja dla TikToka. TikTok natomiast ma na rynku amerykańskim duże problemy spowodowane niechęcią ze strony Donalda Trumpa.

źródło: money.pl / zdjęcie główne: AFP

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.