Tablet Lenovo z Tegrą 3 i 2 GB pamięci DDR3?

2 minuty czytania
Komentarze
lenovo-kal-el

Niemal pewne jest to, że w ciągu najbliższych tygodni jeszcze wielokrotnie będą pojawiać się informacje, dotyczące nowych wersji tabletów, które wykorzystują najnowszą generację układu Nvidia Tegra 3. Po Asusie i Acerze przyszedł czas na Lenovo.

Większość producentów sprzętu najprawdopodobniej będzie chciała wprowadzić do sprzedaży kolejną generację swoich urządzeń, które będą wykorzystywały znacznie wydajniejszy układ Tegra 3. Taka decyzja nie dziwi, gdyż następca Tegry 2 jest dużo bardziej wydajny i energooszczędny, co ma niebagatelne znaczenie w tego typu urządzeniach.

W ostatnich godzinach do Internetu wyciekły informacje, które są związane z najnowszym tabletem firmy Lenovo. Oczywiście będzie on wyposażony w czterordzeniowy procesor, dzięki czemu jego możliwości mają być znacznie większe w porównaniu do obecnych modeli np. IdeaPad K1. Urządzenie będzie wyposażone również w ekran o przekątnej 10,1 cala i system operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Specyfikacja techniczna wygląda więc dość typowo, jednak ogromnym zaskoczeniem jest pamięć RAM. Typowy tablet z Honeycombem wyposażony jest w 1 GB pamięci RAM. Chiński producent zdecydował się jednak na zastosowanie 2 GB pamięci DDR3 1600 MHz – jest to więc dwukrotnie większa ilość pamięci niż dotychczas.

lenovo-kal-el-czytnik

Z informacji, do których dotarł Engadget, wynika, że czterordzeniowy procesor, który zostanie zastosowany w tablecie, będzie taktowany z częstotliwością 1,6 GHz. Poza tym możemy oczekiwać pełnowymiarowego portu USB, czytnika linii papilarnych, kamery i aparatu – niestety na tę chwilę nie wiadomo, jakiej będzie rozdzielczości.

Tylna część urządzenia ma być pokryta specjalną warstwą, która zapewnia nie tylko pewniejszych chwyt, ale ma również chronić urządzenie przed uszkodzeniami, jakie powstają w trakcie codziennego użytkowania.

Aktualnie nie wiadomo, kiedy Lenovo zamierza oficjalnie wprowadzić ten tablet do sprzedaży. Najbardziej prawdopodobnym terminem jest koniec tego roku lub początek przyszłego. Cena urządzenia, z racji bardzo atrakcyjnej konfiguracji sprzętowej, z pewnością nie będzie niska.

źródło: Liliptuing / Engadget

Motyw