Xiaomi wyprodukuje 300 tysięcy elektryków rocznie

Xiaomi prezentuje najszybszą na świecie ładowarkę samochodową

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Xiaomi w ostatnim czasie wręcz oszalało na punkcie ładowania smartfonów. Jego technologie szybkiego ładowania zarówno przewodowego, jak i tego bez kabla robią niesamowite wrażenie. Producent zaprezentował właśnie trzy nowe produkty, których zadaniem jest uzupełnienie energii w naszych urządzeniach. Owe trzy akcesoria to bezprzewodowa podstawka ładująca Mi 55W, ładowarka Smart Tracking Pad Mi 20W oraz ładowarka samochodowa Mi 100W.

Ładowarka samochodowa Xiaomi Mi 100W

Ładowarka samochodowa Xiaomi Mi 100W

Jest to produkt, który robi spore wrażenie zarówno pod względem możliwości, jak i ceny. Najlepsze jest jednak to, że obydwa te wrażenia są w pełni pozytywne. Producent wycenił ją bowiem na 99 juanów, czyli około 54 PLN. Jest to naprawdę niewiele, biorąc pod uwagę jej możliwości. Ładowarka została wyposażona w dwa wyjścia. Jedno z nich to port USB-C, a drugie USB-A. Pierwszy z nich jest w stanie zaoferować maksymalną moc ładowania do 100 W. Drugi daje znacznie mniej, bo 18 W. Można więc wybierać między standardowym szybkim ładowaniem a tym bardzo szybkim. Zależnie od tego, czy nam się śpieszy, czy też w aucie jest gorąco i chcemy oszczędzić męki baterii w naszym smartfonie. Niestety, to wymaga dwóch kabli, albo przynajmniej przejściówki. Można także ładować dwa urządzenia jednocześnie. Jednak wtedy moc wyjściowa ładowarki wynosi maksymalnie 68 W, która jest między nimi dzielona. Ma ona trafić do sprzedaży 18 sierpnia.

Zobacz też: „Ultimate Private Mode” już na wybranych smartfonach Samsunga – co to takiego?

Bezprzewodowy stojak do ładowania Mi 55W

Bezprzewodowy stojak do ładowania Mi 55W

To jednak nie koniec produktów Xiaomi. Przejdźmy do stojaka na samrtfon z funkcją szybkiego ładowania. Ten pozwala utrzymać nasz smartfon pod wygodnym kątem, tak aby był on zwrócony w stronę naszej twarzy, kiedy siedzimy przy biurku. Dodatkowo oferuje on naprawdę szybkie ładowanie bezprzewodowe. Mowa tu bowiem o mocy 55 W. Wydaje się on być dedykowany dla Mi 10 Ultra, który jest jedynym smartfonem obsługującym ładowanie w tej technologii z mocą do 50 W. Został on wyceniony na 199 juanów, czyli około 110 PLN. Jest to taka sama cena, jak jej poprzednik, który oferuje moc do 30 W. 

Ładowarka Mi 20W Smart Tracking Pad

Bezprzewodowy stojak do ładowania Mi 55W

W zeszłym roku Xiaomi ogłosiła bezprzewodową podkładkę do ładowania, która nie wymaga od użytkownika zbyt dokładnego odkładania urządzeń. Wystarczy, że umieścimy swoje urządzenie na podkładce, a ta sama wykryje jego położenie. Producent ponownie pochwalił się swoim produktem. Ten oferuje moc do 20 W. Dodatkowo może ładować bezprzewodowo do dwóch urządzeń jednocześnie. Została ona wyceniona na 499 juanów, czyli około 275 PLN.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy