Aplikacje do automatyzacji przeróżnych zadań cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników urządzeń mobilnych. Przy ich pomocy możemy bowiem skonfigurować smartfona w taki sposób, by w pewnych okolicznościach automatycznie wykonywał za nas operacje (czyli np. w momencie, gdy wyjdziemy z domu, urządzenie może wyłączyć Wi-Fi i włączyć Bluetooth lub wysłać wiadomość). Niestety niedawno straciliśmy poważnego gracza na rynku, a mianowicie program Automagic. Jego autorzy ogłosili, że kończą wsparcie dla aplikacji.

Automagic znika z Google Play. To koniec konkurencji Taskera

automagic

Dokładnie dwa dni temu autorzy aplikacji Automagic, za pośrednictwem swojego forum, ogłosili, że oficjalnie kończą wsparcie dla narzędzia. Dla użytkowników oznacza to dwie rzeczy: aplikacja zniknęła już ze sklepu Google Play i nigdy do niego nie wróci, a także nie będzie otrzymywać więcej aktualizacji. Jest jednak także dobra wiadomość – autorzy opublikowali ostatnią aktualizację, która zawiera m.in. poprawki zgłaszanych błędów. Możecie ją pobrać bezpłatnie ze strony twórców.

Zobacz też: Zobacz najlepsze, nieznane launchery, które musisz przetestować na swoim smartfonie!

Jeśli korzystaliście z Automagic i poszukujecie sprawdzonej i nieustannie rozwijanej alternatywy, to do gustu z pewnością przypadnie wam Tasker. Być może w przyszłości pojawi się również dla niego konkurencja? Miejmy taką nadzieję, bo jak dobrze wiemy, nic nie motywuje do pracy tak jak rywalizacja.

Źródło: Automagic

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.