Weekendowa Porcja Gier i Aplikacji

Najlepsze, nieznane launchery na Androida, które musisz wypróbować. Pokochasz je!

3 minuty czytania
Komentarze

W sklepie Google Play można znaleźć wiele świetnych launcherów, które niejednokrotnie sprawdzają się znacznie lepiej niż te dostarczane wraz z urządzeniem. Wiele z nich doskonale znamy – wydaje mi się, że każdy kojarzy aplikacje takie jak Nova Launcher, Microsoft Launcher czy Pixel Launcher. Czasem warto jednak poznać również nowe, mniej popularne produkty, które mogą zaskoczyć bogactwem możliwości czy niewielką wagą. W tym artykule przedstawię wam pięć najlepszych, moim zdaniem, nieznanych launcherów na Androida.

Niagara Launcher

Niagara to bardzo ciekawy launcher, który ze sklepu Google Play możecie pobrać za darmo. Wizja twórców aplikacji znacznie różni się od pomysłów na inne, podobne programy. W Niagarze istnieje tylko jeden, główny ekran, na którym schludnie wyświetlane są wszystkie informacje. Do aplikacji mamy dostęp dzięki liście, która znajduje się przy prawej krawędzi ekranu. Powiadomienia są z kolei wyświetlane zaraz na głównym ekranie, by smartfona można było obsługiwać przy pomocy jednej ręki. Warto wspomnieć również o lekkości oraz bogatych możliwościach personalizacji. Gorąco polecam!

Pobierz:

ASAP Launcher

ASAP Launcher to aplikacja, której celem jest stworzenie czystego i dobrze wyglądającego interfejsu, po którym użytkownik może się błyskawicznie przemieszczać. Z tego powodu w programie nie uświadczymy możliwości umieszczania ikon czy widgetów na pulpicie. Do szufladki z aplikacjami uzyskamy jednak dostęp poprzez wykonanie jednego z gestów. ASAP Launcher, oprócz standardowych funkcji, swoim użytkownikom może zaoferować również możliwość zmiany ikon aplikacji czy ciemny tryb. Warto dać szansę temu programowi, choć niestety od roku nie był on aktualizowany.

Pobierz:

KISS Launcher

KISS to prawdziwa gratka dla osób, które poszukują jak najlżejszego i najmniej zasobożernego launchera. Aplikacja waży jedynie 1 MB, a swoim użytkownikom może zaoferować bardzo wiele. KISS bazuje na systemie wyszukiwania, który może być dobrze znany osobom korzystającym z niektórych systemów bazujących na UNIX. Przy pomocy specjalnego paska użytkownik może znajdować aplikacje, kontakty, przeszukiwać sieć, wykonywać proste obliczenia, czy dzwonić do znajomych i rodziny. Możliwości są bardzo duże, a launcher nieustannie się uczy i dostosowuje propozycje do waszych potrzeb. Jeśli chcecie sprawić, by wasz telefon działał szybciej, to wypróbujcie KISS!

Pobierz:

Lightning Launcher

Lightning to aplikacja, którą można określić mianem „Taskera launcherów”, a to wszystko z powodu ogromnych możliwości personalizacji, jakie oddane zostały do dyspozycji użytkownika. Warto jednak wiedzieć, że jest to program, któremu po prostu trzeba poświęcić czas, by odpowiednio nauczyć się z niego korzystać. W innym wypadku może być ciężko. Jeśli zatem macie chwilę, by zrozumieć, jak dokładnie funkcjonują opcje z tej aplikacji, to warto dać jej szansę. Niektórzy użytkownicy mówią, że kombinacja Lighting Launcher i Taskera, to niemalże gwarancja odnowionego smartfona.

Pobierz:

Hyperion Launcher

Hyperion to nieco bardziej popularny launcher, w porównaniu do powyższych, zatem zostawiłem go na sam koniec tego artykułu. Ta aplikacja na tle konkurencji wyróżnia się dzięki niezwykle bogatym możliwościom personalizacji. Użytkownik może decydować o kolorystyce interfejsu, ikonach aplikacji i ich ułożeniu, czcionkach czy widgetach. Program ten powinien szczególnie przypaść do gustu aktualnym użytkownikom Pixel Launchera, którzy poszukują czegoś bardziej zaawansowanego, lecz wciąż lekkiego. Warto dać mu szansę!

Pobierz:

Zobacz też: Blizzard może odwołać lub przełożyć swoje coroczne święto.

I to by było na tyle! Czy korzystacie z którejś z powyższych aplikacji? A może dodalibyście swój ulubiony launcher do tej listy? Dajcie znać w komentarzach.

Motyw