ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

HTC Ville z Androidem 4.0 i nowym Snapdragonem

Autor: Mariusz Urban Kategoria: Newsy

htc-ville
W jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi Peter Chou, CEO HTC zapowiedział, że nową strategią firmy będzie odejście od rynku tanich smartfonów i skupienie się na produktach wysokiej klasy. Odzwierciedlenie tej koncepcji jest już widoczne – niedawno informowaliśmy Was o nadchodzącym modelu Edge wyposażonym w czterordzeniową Tegrę 3, dziś do Sieci przedostały się pierwsze informacje na temat innego urządzenia z wyższej półki występującego pod kryptonimem Ville.

W tym smartfonie tajwański producent zdecydował się zastosować dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 MSM8960 o taktowaniu 1.5 GHz wyposażony w układ graficzny Adreno 225. Ciekawostką jest, że jako pierwszy dwurdzeniowiec został on wykonany w procesie produkcyjnym 28 nm. Ekran urządzenia wykonany w technologii Super AMOLED ma posiadać przekątną 4,3″ oraz rozdzielczość qHD (960×540). Domyślną wersją oprogramowania będzie najnowszy Android 4.0 IceCream Sandwich wzbogacony o interfejs Sense 4.0. Na pokładzie znajdzie się też zapewne obsługa Beats Audio, która w teorii ma zwiększyć jakość odtwarzanej muzyki. Z tyłu obudowy zostanie umieszczony aparat 8 MPx zdolny nagrywać wideo Full HD 1080p.

Obudowa HTC Ville ma być wykonana z metalu, a jej grubość wraz z baterią 1650 mAh nie przekroczy 8 mm. Z pierwszego zdjęcia można wnioskować, że tajwański producent zdecydował się na usunięcie przycisków fizycznych spod ekranu. Jednak jest możliwe, że powtórzy się sytuacja, która miała miejsce w przypadku Incredible S. Grafiki poglądowe tego modelu również nie zawierały przycisków pod ekranem, lecz później okazało się, że są one widoczne wyłącznie po uruchomieniu urządzenia.

Również ten model swą premierę będzie miał w pierwszym kwartale przyszłego roku. Co sądzicie na temat nowej strategii HTC – czy skupienie się wyłącznie na urządzeniach najwyższej klasy to dobre rozwiązanie? Który z nadchodzących smartfonów bardziej przypadł Wam do gustu – czterordzeniowy Edge, czy dwurdzeniowy Ville? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

źródło: androidandme.com 

Sprawdź najnowsze wpisy